RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Inspiracje

3 pomysły na oryginalną sypialnię – Płytki na podłogę

3 pomysły na oryginalną sypialnię – Płytki na podłogę

Oryginalne wnętrze zaskakuje, ciekawi, często wzbudza zachwyt. Jest zupełnie inne niż te, które widziało się wcześniej. Dla osoby, której służy, jest ono prawdziwie swoim własnym. Oryginalną sypialnię da się stworzyć dosyć łatwo. Zamiast paneli można położyć płytki na podłogę. Wybierając kolory do wnętrza czy wystrój sypialni, nie należy wybierać tego, co wszyscy. Znaleźć trzeba coś zgodnego ze sobą.

Jaki oryginalny kolor do sypialni?

Kolorem, który znów jest doceniany, jest bordo. To ciepły i ciemny kolor, wesoły i elegancki. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Bordo to znakomity kolor do sypialni, ponieważ pozytywnie wpływa na samopoczucie. Rozweseli także pomarańcz. Przyda się to oddziaływanie i w nocy, by mieć lepsze myśli przed snem, i zaraz po przebudzeniu. Pomarańczowy wystrój sypialni albo i taki kolor ścian to dawka energii, która przyda się rano. To wesoły i energetyczny kolor.

Zupełnie inaczej prezentuje się turkus. To zimna barwa. Jednak, kiedy wybierany jest kolor do sypialni, to warto przemyśleć wybór turkusowego. Będzie to oryginalna sypialnia, bo kolor jest niezwykły. Ponadto wycisza i wzbudza pozytywne skojarzenia. Można wybrać jeden z tych trzech albo inny interesujący kolor. Ważne jest, by dobrze się przy nim czuć.

Płytki ceramiczne na podłodze

Kiedy nie chodzi się po podłodze boso, można wybrać na nią płytki. Będzie inaczej, bardziej elegancko i ciekawie. Wybór tego materiału nie determinuje stylu wnętrza. Wybierając określone płytki na podłogę, można stworzyć dowolną aranżację. Wnętrze może być eleganckie, naturalne, rustykalne czy jeszcze inne. Taka niezwykła podłoga niczego nie determinuje, a będzie wręcz pożywką dla wyobraźni. Efektem pracy wyobraźni może być oryginalna sypialnia, która będzie wzbudzać zachwyt. Wtedy na nietypowej podłodze się nie poprzestaje. Trzeba przemyśleć, jaki dominujący kolor do sypialni wybrać, a także cały jej wystrój, aby było jeszcze bardziej niezwykle.

Wystrój sypialni, jakiego nie ma nikt inny

Pomysłem na oryginalne wnętrze może być jeden z rzadko wybieranych stylów. Można wybrać jeden albo sięgać po elementy z dwóch czy trzech. Tworząc oryginalny wystrój sypialni, można także nie patrzeć na style, a wczuć się w siebie, w to, co zachwyca, co się lubi, co się podoba. Wnętrze może być przesłodzone, jeśli takie się lubi. Można wybrać płytki na podłogę w chłodnej barwie i ciepły wystrój. Kontrasty to doskonały przepis na oryginalne wnętrze. Sypialnia może mieć też klimat przypominający miejsce, gdzie spędza się wakacje.

Dlaczego właśnie sypialnię urządzić oryginalnie? Bo w tym wnętrzu można sobie pozwolić na więcej. Ponieważ oryginalna sypialnia to wybór, który w maksymalnym stopniu pozwoli uzyskać idealną dla siebie przestrzeń. Idealna to taka, która w największym stopniu poprawia nastrój i odpręża. To się przydaje i przed zaśnięciem, i rano po przebudzeniu. Takie wnętrze będzie wzmacniać psychicznie, dodawać pozytywnej energii i pobudzać wyobraźnię. Zapewni błogi sen.

Udostępnij

O autorze