RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Antyki i starocie w nowoczesnym wnętrzu

Antyki i starocie w nowoczesnym wnętrzu

W dzisiejszych czasach ciągle łączymy różne style, szukamy nowości, a jednocześnie jesteśmy zaczarowani starością. Świetną opcją, na zachowanie ducha czasu, są antyki i starocie w nowoczesnym wnętrzu. To połączenie unikalnego klimatu z powiewem świeżości.

Łączenie dwóch tak odległych stylów nie jest proste. Lecz, zamiast pozbywać się często drogocennych staroci lub rezygnując z zakupu eleganckich antyków, warto dowiedzieć się, jakimi zasadami kierować się przy dekorowaniu nowoczesnego mieszkania starymi przedmiotami.

Nowoczesne wnętrze z duszą

Przede wszystkim, antyki i starocie zdecydowanie skradną każde wnętrze. Dlatego, aby dobrze zaaranżować dla nich przestrzeń, zacznijmy od wyboru mebli. Jeśli postawimy na użycie starej sofy, zadbajmy, aby cały pokój był stonowany oraz niezbyt obciążony kolorami i dodatkami. Stąd tak dobre połączenie nowoczesności ze starością. W nowoczesnym wnętrzu panują neutralne kolory, jak biel, czerń i szarość – to idealny podkład dla dostojnych kolorów złota i srebra, drewna oraz ozdobnych tkanin. Dodatkowo, minimalizm, który jest nieodłącznym elementem nowoczesnych aranżacji. Stare przedmioty idealnie przełamują tę cechę, tworząc naprawdę czarujący klimat.

Antyki i starocie jako dodatki do wnętrza

Nawet mały dodatek, który na przykład jest rodzinną pamiątką lub znajduje się w naszym domu od pokoleń, będzie idealny do nadania charakteru wnętrzu. Weźmy na przykład mały, drewniany stolik do kawy lub ozdobny, stary dywan. Takie dodatki pokażą ducha czasu oraz wprowadzą duszę do zimnych, nowoczesnych aranżacji. Niewielkim nakładem pracy możemy odnowić stary mebel, który będzie zdobił nasze pomieszczenie.

antyki i starocie - aranżacje

Najbardziej pożądanym dodatkiem, i ostatnimi czasy coraz częściej spotykanym, są zdobione złote lub srebrne ramy. Ich niesamowity, szlachetny wygląd zachwyca bardziej, niż obraz, który okalają. Coraz częściej można znaleźć takie ramy w sklepach, jednak nic nie ma takiego wyglądu, jak prawdziwy antyk. Świetnym zabiegiem, który w jednej rzeczy połączy tradycję z nowoczesnością, jest obramowanie plakatu lub popartowej grafiki. To bardzo ekstrawagancki dodatek do, na przykład, salonu lub jadalni. Wrażenie zrobi również ozdobna rama z lustrem, jednak jest to już większy wydatek.

Skąd czerpać takie meble i dodatki?

W przypadku antycznych mebli czy drobnych dodatków ich zakup może się okazać nie lada wyzwaniem. Nie możemy sobie pozwolić, tak jak w przypadku nowych mebli, na szybką wizytę w jednym z wielkich sklepów meblowych. Wyszukanie odpowiedniego dla naszego wnętrza starocia może trwać miesiącami. Możemy szukać ich na lokalnych pchlich targach lub w antykwariatach. Świetną opcją są również aukcje internetowe, gdzie mamy dostęp do oferty wielu różnych mebli z całej Polski w jednym miejscu.

Antyki i starocie to dobry wybór do prawie każdego wnętrza

Antyki i starocie to z pewnością dodatki, które obecnie mają szanse na drugą młodość. Szukajmy, używajmy i aranżujmy wraz z tymi wiecznie modnymi dodatkami, aby stworzyć wnętrza z duszą.

Udostępnij

O autorze