RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Bramy segmentowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Bramy segmentowe – o czym pamiętać przy zakupie?

 Zastanawiasz się nad zakupem bramy? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie bramy są dostępne na rynku i jakie rodzaje ich wyróżniamy. 

Bramy wjazdowe, bramy garażowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Bramy mają jedno podstawowe zadanie, czyli ochronę garażu, sklepu, czy też hali przemysłowej. Bramy chronią przed pojawieniem się niepowołanych osób, ale także zapewniają izolację termiczną. Decydując się na bramy garażowe warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • wielkość bramy,
  • kolor,
  • otwieranie, w jaki sposób można otworzyć garaż.

W asortymencie dla klientów dostępnych jest wiele bram do garaży. Oferta jest pokazana klientom m.in. na tej stronie: https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty.

Wśród bram rozróżnia się takie bramy jak:

  • Brama garażowa rolowana – sprawdza się świetnie w istniejących obiektach, jak również nowo powstających budynkach i domach. Jest złożona z pancerza, który podczas otwierania nawijany jest na wał, całość umieszczona jest na specjalnej do tego kasecie.
  • Brama segmentowa zbudowana z szeregu segmentów, które łączy się ze sobą ściśle, dzięki zawiasom. Więcej na jej temat można przeczytać poniżej.
  • Krata rolowana jest bezpiecznym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w galeriach handlowych, na parkingu podziemnym, czy w garażu. Ma świetną wentylację i może również służyć ochronie witryn sklepowych

Bramy garażowe można dopasować do ogrodzenia furtek, czy drzwi, a w sklepach typu castorama, leroy merlin jest szeroki wybór produktów. Dzięki temu wejście do domu, czy lokalu będzie bezpieczne. Najczęściej firmy specjalizujące się w takich usługach pomagają również w montażu.

Nowoczesne bramy wjazdowe

Najbardziej klasyczne bramy to garażowe bramy segmentowe. Składają się one z segmentów, które mają postać paneli. Są one ściśle połączone ze sobą przy pomocy zawiasów. Montuje się je w otworze lub za otworem garażu. W przypadku tych bram otwiera się je do góry. Dzięki szerokiej gamie prowadzeń, bramę tą można dopasować do każdego rodzaju garażu. Są idealnym rozwiązaniem do starego i nowego budownictwa. 

Przykład tej bramy znajdziecie od linkiem: https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/28-brama-segmentowa.html.

Do głównych zalet tego rodzaju bramy zalicza się bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz solidną konstrukcję odporną na korozję, promieniowanie UV, wiatr, czy deszcz. Wnętrze garażu z pewnością jest bardzo dobrze zabezpieczone.

Test bram przesuwnych

 Wybierając nowoczesne ogrodzenia do swojego domu warto wybrać bramę przesuwną na najwyższym poziomie. W sieci można znaleźć testy bram garażowych oferowanych przez producentów. Oczywiście brama powinna być dostosowana do ogrodzenia oraz do działki. 

Kraty rolowane do Twojego biznesu

Innym rozwiązaniem, często stosowanym, gdy prowadzimy usługi są kraty rolowane. Posiadają one wiele funkcji. Mogą one zapewnić możliwość prezentacji ekspozycji sklepu, ale również gwarantują właściwą wentylację w pasażach handlowych. Cechuje je solidna konstrukcja, która może być dopasowana kolorystycznie do otoczenia. Przykładowy model jest wskazany pod linkiem: https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/41-krata-rolowana-mala-pek52.html. Krata rolowana jest podnoszona oraz opuszczana przy pomocy silnika elektrycznego. Całość zachodzi przy pomocy przełącznika klawiszowego albo dedykowanego pilota radiowego. Pancerz kraty rolowanej nawija się na aluminiową rurę, która jest umieszczona na aluminiowej skrzyni. Trwałość produktu jest bardzo wysoka, mało jest zgłoszeń awarii Dodatkowo to bezpieczne rozwiązanie.

Myśleliście o zakupie, którejś z bram wskazanych powyżej?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.