RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Ceramika czy obrazy na płótnie – ciekawe pomysły na dekorację salonu

Ceramika czy obrazy na płótnie – ciekawe pomysły na dekorację salonu

Każda osoba, która jest na etapie urządzania własnego salonu, poszukuje dodatków, które dodadzą wnętrzu nie tylko niezwykłego charakteru, ale także podkreślają jego styl. Są one jednocześnie wyrazem gustu estetycznego właściciela, dlatego powinny być starannie dobrane. Oto kilka inspiracji, jeśli chodzi o urządzenie nowoczesnego, przytulnego salonu.

Wyroby ceramiczne jako ozdoba mieszkania

Wydawać by się mogło, że wyroby ceramiczne w roli ozdoby mieszkania to relikt poprzedniej epoki. Ceramika bowiem w minionych latach była bardzo ważnym elementem wystroju pomieszczeń. Kruche przedmioty z porcelany, dekoracyjne talerze czy też filiżanki ostatnimi czasy były nieco zapomniane, dziś jednak wracają w nowej odsłonie. Projektanci wnętrz pełnymi garściami czerpią z bogatej palety wzorów i kolorów, czyniąc z ceramiki artystycznej niepowtarzalną dekorację pomieszczenia. 

Chcąc kupić ceramikę dekoracyjną warto zastanowić się, na jakie elementy postawić. Do salonu lub jadalni doskonale sprawdzi się zastawa stołowa, złożona z kilkunastu elementów. Warto zadbać o to, by posiadała ona ciekawy motyw, który świetnie dopasuje się do klimatu pomieszczenia. Tego typu ceramika ma także rolę czysto użytkową – może grać główne skrzypce podczas spotkań z rodziną bądź też znajomymi.

Obraz na płótnie – wyjątkowa dekoracja

Obraz na płótnie to doskonały sposób na to, by domowy salon zyskał zupełnie nowy wygląd. Jest łatwy w montażu i może stać się niepowtarzalną ozdobą wnętrza, która przyciąga wzrok już od momentu wejścia do niego. 

Warto zastanowić się, jaki obraz na płótnie wybrać, by stanowił spójną całość z resztą wyposażenia wnętrza. Do klasycznego salonu w jasnych odcieniach doskonale sprawdzą się minimalistyczne wzory na jasnym tle. Mogą to być nie tylko pojedyncze obrazy, ale nawet cały tryptyki. Najważniejsze, by w niewielkich pomieszczeniach nie decydować się na zbyt duże obrazy, które mogą niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze.

Ostatnimi czasy w urządzaniu domów bardzo modny jest styl glamour. Dlatego też te osoby, które stawiają na błyszczącą elegancję w swoim salonie, powinny z umiarem wybierać obrazy na płótnie. Do tego typu pomieszczenia doskonale będą pasować kobiece, delikatne obrazy, które są eleganckie i nie spowodują efektu przeładowania.

Wiele osób zastanawia się również, jakie obrazy na płótnie wybrać do salonów nowoczesnych. Są to pomieszczenia, w których bardzo dużą rolę odgrywa oświetlenie i proste formy. Modernistyczny wygląd wnętrza można podkreślić poprzez dobór nowoczesnych obrazów, wypełnionych atrakcyjnymi motywami.

Podsumowując, ceramika dekoracyjna czy też obraz na płótnie to doskonałe sposoby na to, by domowy salon zyskał zupełnie nowy wyraz. Niezależnie od tego, czy na ścianach zawisną klimatyczne pejzaże czy też nowoczesne abstrakcje, z pewnością staną się one niesamowitym elementem dekoracyjnym. Warto zwrócić uwagę również na to, że w ostatnich latach bardzo modne stały się reprodukcje dzieł znanych mistrzów sztuki klasycznej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.