Czy obraz do kuchni to dobry pomysł?

Spośród wszystkich pomieszczeń, to kuchnia jest sercem każdego domu – niezależnie od metrażu czy panującego wystroju. To w niej codziennie przygotowuje się smaczne posiłki, spędza czas na odrabianiu lekcji czy dyskutuje o rodzinnych problemach – niejednokrotnie podejmując kluczowe dla wszystkich domowników decyzje. Aby przebywanie w niej było przyjemnością, warto zadbać o przytulny nastrój. Dużą rolę w tym zakresie odgrywają dodatki, m.in. obrazy do kuchni. Piękne, kolorowe i co ważne – odpowiednio dobrane kompozycje podkreślą każdą stylistykę wystroju i oddadzą zmysł estetyczny właścicieli – bez względu na to, czy są posiadaczami przestronnego wnętrza z wyspą kuchenną na środku czy skromnego aneksu będącego częścią salonu.

Ścienne obrazy w kuchni – hit czy kit?

Na początku należy spojrzeć prawdzie prosto w oczy – wybór obrazów do kuchni nie jest takim łatwym zadaniem, na jaki mógłby wyglądać. Dlaczego? Z prostego powodu – kuchnia jako pomieszczenie musi w pierwszej kolejności spełniać funkcje natury praktycznej, użytkowej. Przy jej projektowaniu główny nacisk kładzie się na ergonomię i funkcjonalność, co zresztą potwierdzają kanony designu, przemawiające za jak najmniejszą ilością dekorów. Nie oznacza to jednak, że kuchnia musi być jak monolit. Sęk w tym, aby umiejętnie i w sposób pozbawiony krzykliwości ocieplić jej wystrój – nie naruszając przy tym jej sfery użytkowej. Z pomocą przychodzą wspomniane wcześniej obrazy do kuchni – subtelne i absolutnie wyjątkowe, które przyprawią jej wystrój o szczyptę pożądanej dekoracyjności.

Jak motyw na kuchenny obraz?

Chciałoby się rzec, że ile osób, tyle gustów. Wśród klientów poszukujących inspiracji na obrazy do kuchni, często wybieranym motywem są te o tematyce kulinarnej. A zatem, różnego rodzaju warzywa, mniej lub bardziej soczyste owoce, aromatyczne zioła czy typograficzne wersje grafik z kawą czy winem w roli głównej. Nie wszyscy jednak z równie wielką aprobatą spoglądają na tego typu obrazy. Alternatywą okazują się dekoracje florystyczne, które wyjątkowo dobrze wypadają w aneksach połączonych z salonem – szczególnie, kiedy będą stylistycznie dobrane do całego pomieszczenia.

Rozmiar

Motyw to jedno, a wybór rozmiaru to drugie. Jako, że pomieszczenia kuchenne zazwyczaj nie należą do przepastnych i wyjątkowo przestronnych, najlepiej sprawdzają się w nich stosunkowo niewielkie obrazy kuchenne, które można wykorzystać do wypełnienia pustego miejsca przy oknie czy nad szafkami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *