RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Czy obraz do kuchni to dobry pomysł?

Czy obraz do kuchni to dobry pomysł?

Spośród wszystkich pomieszczeń, to kuchnia jest sercem każdego domu – niezależnie od metrażu czy panującego wystroju. To w niej codziennie przygotowuje się smaczne posiłki, spędza czas na odrabianiu lekcji czy dyskutuje o rodzinnych problemach – niejednokrotnie podejmując kluczowe dla wszystkich domowników decyzje. Aby przebywanie w niej było przyjemnością, warto zadbać o przytulny nastrój. Dużą rolę w tym zakresie odgrywają dodatki, m.in. obrazy do kuchni. Piękne, kolorowe i co ważne – odpowiednio dobrane kompozycje podkreślą każdą stylistykę wystroju i oddadzą zmysł estetyczny właścicieli – bez względu na to, czy są posiadaczami przestronnego wnętrza z wyspą kuchenną na środku czy skromnego aneksu będącego częścią salonu.

Ścienne obrazy w kuchni – hit czy kit?

Na początku należy spojrzeć prawdzie prosto w oczy – wybór obrazów do kuchni nie jest takim łatwym zadaniem, na jaki mógłby wyglądać. Dlaczego? Z prostego powodu – kuchnia jako pomieszczenie musi w pierwszej kolejności spełniać funkcje natury praktycznej, użytkowej. Przy jej projektowaniu główny nacisk kładzie się na ergonomię i funkcjonalność, co zresztą potwierdzają kanony designu, przemawiające za jak najmniejszą ilością dekorów. Nie oznacza to jednak, że kuchnia musi być jak monolit. Sęk w tym, aby umiejętnie i w sposób pozbawiony krzykliwości ocieplić jej wystrój – nie naruszając przy tym jej sfery użytkowej. Z pomocą przychodzą wspomniane wcześniej obrazy do kuchni – subtelne i absolutnie wyjątkowe, które przyprawią jej wystrój o szczyptę pożądanej dekoracyjności.

Jak motyw na kuchenny obraz?

Chciałoby się rzec, że ile osób, tyle gustów. Wśród klientów poszukujących inspiracji na obrazy do kuchni, często wybieranym motywem są te o tematyce kulinarnej. A zatem, różnego rodzaju warzywa, mniej lub bardziej soczyste owoce, aromatyczne zioła czy typograficzne wersje grafik z kawą czy winem w roli głównej. Nie wszyscy jednak z równie wielką aprobatą spoglądają na tego typu obrazy. Alternatywą okazują się dekoracje florystyczne, które wyjątkowo dobrze wypadają w aneksach połączonych z salonem – szczególnie, kiedy będą stylistycznie dobrane do całego pomieszczenia.

Rozmiar

Motyw to jedno, a wybór rozmiaru to drugie. Jako, że pomieszczenia kuchenne zazwyczaj nie należą do przepastnych i wyjątkowo przestronnych, najlepiej sprawdzają się w nich stosunkowo niewielkie obrazy kuchenne, które można wykorzystać do wypełnienia pustego miejsca przy oknie czy nad szafkami.

Udostępnij

O autorze