RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Czy warto kupić łóżka antresole dla dzieci?

Czy warto kupić łóżka antresole dla dzieci?

Spokojny sen malucha to także upragniona chwila relaksu dla rodziców. Jakość snu zależy jednak od tego, gdzie się śpi. Dlatego też warto zadbać o komfort swojej pociechy i dostosować łóżko do jej dziecięcych potrzeb. Od noworodka aż po nastolatka dzieciaki cenią sobie przede wszystkim wygodę, ale też funkcjonalność mebla do spania. Jakie łóżko najlepiej wybrać dla swojej latorośli, gdy wyrośnie już z typowego łóżeczka z barierkami dla brzdąca? Podpowiadamy!

Jakie powinno być idealne łóżko dla dziecka?

Najlepiej jest, gdy łóżko rośnie wraz z dzieckiem, czyli pozwala dostosowywać się do bieżących potrzeb malucha. Wygodne łóżko dla dziecka musi przede wszystkim posiadać odpowiedni materac, który będzie nie za twardy i nie za miękki. Kupując łóżko kilkulatkowi, trzeba zdecydować się na większy mebel, ponieważ posłuży on dziecku zapewne przez dobrych kilka lat, na które będzie przypadał jego dynamiczny rozwój. Miejsce do spania dla najmłodszych powinno być również w pełni bezpieczne. Jeśli jest to pierwsze samodzielne posłanie, trzeba zadbać o to, by posiadało zabudowę, dzięki której maluch nie będzie spadał na podłogę i nie zrobi sobie krzywdy. Można zdecydować się na łóżko z odpinanymi barierkami, które łatwo się usuwa, gdy dziecko nauczy się już sypiać w sposób nienarażający na upadek.

Piękne podwójne łóżka dziecięce

Współczesne piękne podwójne łóżka dziecięce pełnią nie tylko rolę nocnego posłania. Wiele z nich stanowi meble o dość zróżnicowanych funkcjach. Może to być zatem np. łóżko połączone z szafą na ubrania, z praktycznym biurkiem, na którym można rysować i odrabiać lekcje, bądź też z wydzieloną przestrzenią do zabawy. Podwójne łóżka dla dzieci, czyli takie, które spełniają kilka ról stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają oszczędzać miejsce w pokoju. Niektóre pokoiki dziecięce mają bardzo mały metraż, więc dwupoziomowy mebel stanowi naprawdę świetne rozwiązanie.

Łóżka antresole dla dzieci – czy to dobry wybór?

Najmłodsi kochają nieoczywiste połączenia oraz konstrukcje przypominające te spotykane na placu zabaw. Łóżka antresole dla dzieci, do którego trzeba się wspiąć lub wejść po drabince to marzenie wielu dzieci. Łóżeczka z antresolą występują w wielu kolorach i wzorach. Zainteresowaniem cieszą się np. łóżka w postaci domków. Na górze wydzielone jest miejsce do spania, zaś na dole może znajdować się drugie łóżeczko dla brata lub siostry, albo miejsce na zabawki, czy szuflady z pościelą. Spanie na wysokości sprawia dzieciom niesamowitą frajdę i zapewnia moc wrażeń. Warto zatem podarować pociechom łóżko, które będzie spełnieniem marzeń. Zobacz więcej na Wnm-Group.pl | Sklep internetowy z łóżkami dla dzieci

Udostępnij

O autorze