RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Gdzie montuje się antenę satelitarną i dlaczego?

Gdzie montuje się antenę satelitarną i dlaczego?

Antena satelitarna jest zainstalowana na dachu budynku, aby zapewnić sygnał do domów i firm. Aby ten sygnał mógł zostać odebrany, musi istnieć nieprzerwana linia między anteną a satelitą, z którego odbiera. Dlatego często znajdziesz je na dachach lub na ścianach, z których mają niezakłócony widok na niebo.

Proces instalacji zazwyczaj wymaga dwóch osób – jednej przy odbiorniku i jednej na dachu – podłączających kabel koncentryczny, który prowadzi od czaszy w dół przez odpowiedni otwór. Kabel koncentryczny łączy się następnie z małym urządzeniem, odbiornikiem zwanym LNB (konwerter o niskim poziomie szumów). To urządzenie konwertuje sygnały przychodzące, dzięki czemu można je przesyłać przewodami do odbiornika zwanego tunerem lub telewizora.

Jak wybiera się miejsce do montażu anteny satelitarnej?

Chodzi przede wszystkim o niezakłócony odbiór sygnału. Antena musi być skierowana bezpośrednio w niebo, na jej „drodze” do satelity nie mogą znajdować się żadne przeszkody, takie jak wysokie drzewa czy budynku. Należy mieć również na uwadze, że jeśli w okolicy znajdują się mniejsze drzewa, to z czasem urosną i mogą zasłaniać. Pośród najlepszych miejsc do umieszczenia anteny satelitarnej wymienia się balkony, tarasy, dachy budynków, specjalne maszty. Jednak czasem znajdują się one również na gruncie. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji.

Jeśli szukasz firmy, która oferuje montaż anten satelitarnych Warszawa Wesoła, to wybierz doświadczonych specjalistów, wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Chodzi przede wszystkim o mierniki, które umożliwiają takie ustawienie anteny, przy którym odbierany sygnał będzie najlepszy. Dzięki temu będziesz się cieszyć setkami kanałów w doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

Czy montaż anteny wymaga posiadania specjalnych narzędzi?

W gruncie większość z nich każdy z nas posiada w domu. Chodzi o śrubokręty i klucze, czy wiertarkę, jeśli okaże się niezbędna. Jedyną różnicą jest wspomniany miernik. Zdecydowanie ułatwia on cały proces i czyni go bardziej precyzyjnym. Kupowanie go do jednorazowego montażu nie będzie opłacalne, jednak jeśli chcesz cieszyć się dobrym odbiorem telewizji, to z pewnością, przy początkowej instalacji warto postawić na pomoc fachowca z tego zakresu.

Antena i jej serwis

Pamiętaj, że antena satelitarna znajduje się na zewnątrz budynku. Warunki atmosferyczne mogą bardzo łatwo doprowadzić do jej uszkodzenia, czy rozstrojenia. Jednak zdecydowanie najgorsze jest poluzowanie się mocowania, przez co w skrajnych przypadkach mogłaby ona spaść i stanowić zagrożenie dla osób w okolicy. Dlatego zaleca się, aby regularnie przynajmniej raz do roku wykonywać przegląd swojej anteny satelitarnej. Najlepiej umawiać się z fachowcem, który sprawdzi, czy podzespoły się nie zużyły, czy nie pojawiła się na nich korozja, a w razie konieczności dokona wymiany.

Naprawa anteny

Uszkodzenie czy rozstrojenie anteny satelitarnej może mieć miejsce o dowolnej porze i w każdy dzień. W związku z tym, jeśli poszukujesz fachowca do serwisu i naprawy, koniecznie zwróć uwagę na dostępność usług, również wieczorami, czy w nocy oraz w weekendy. To będzie dla Ciebie maksymalnie wygodne i komfortowe, jeśli nie będziesz pozostawiony bez telewizji na kilka dni, tylko naprawa zostanie przeprowadzona od razu i szybko.

Wybór najlepszego specjalisty do montażu i serwisu anten satelitarnych

Przede wszystkim zweryfikuj zakres cen i doświadczenie danej firmy. Wiele dowiesz się z opinii wcześniejszych klientów, którzy oceniają realizację przez danego specjalistę. Wówczas upewnisz się, że znalazłeś taką osobę, jakiej szukasz. Znaczenie ma również zakres świadczonych usług, godziny dostępności, czy możliwość regulowania należności kartą. Dzięki temu wszystkiemu zyskasz pewność, że podejmujesz współpracę z najlepszą firmą w Twojej okolicy.

Anteny satelitarne sprawdzają się w firmach i mieszkaniach prywatnych. Dają dostęp do ogromnej ilości kanałów zagranicznych, także tematycznych, dzięki czemu możesz oglądać dokładnie to, co Cię interesuje. Jest to rozwiązanie dla osób, które mieszkają z dala od miasta, gdyż inne rozwiązania, jeśli chodzi o dostęp do telewizji, są dla nich często nieosiągalne. Dlatego warto zdecydować się na antenę satelitarną i znaleźć odpowiednie miejsce do jej montażu

Udostępnij

O autorze