RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

DekoracjeInspiracjeMeble

Jak dobrać kolor ścian do mebli? Praktyczne Porady

Jak dobrać kolor ścian do mebli? Praktyczne Porady

Aranżacja wnętrz to sztuka łączenia i dopasowywania. Należy dobrać odpowiednie kolory, materiały, dodatki, aby wszystko tworzyło jedną całość. Jak więc działać, by nasze meble komponowały się ze ścianami? Łączenie kolorów to nie lada wyczyn. Jedni boją się eksperymentować z ekstrawaganckimi, pstrokatymi barwami i wolą pozostać przy stonowanych bielach i szarościach, inni wszczepiają do wnętrza żółcie, czerwienie czy ciemne granaty. Wszystko może wyglądać naprawdę pięknie, jeśli tylko odpowiednio to dobierzemy. Jest parę zasad, które pomogą zachować ład we wnętrzu i pomogą odpowiedzieć na pytanie jak dobrać kolor ścian do mebli.

W tym artykule omawiamy:

  • Jaki kolor ścian do mebli wenge?
  • Jaki kolor ścian do mebli dąb sonoma?
  • Jaki kolor ścian do mebli olcha?
  • Harmonia kolorów

dobór koloru ścian do mebli

Jaki kolor ścian do mebli wenge?

Małe pomieszczenie nie może być ciemne. Dlatego do jasnych ścian w pokoju możemy dobrać meble w nietuzinkowych kolorach. Świetnie sprawdzą się na przykład ciemna kanapa z kolorowymi poduszkami, czy drewniane, również ciemne regały i szafki.  Meble wenge z pewnością będą pasować właśnie do jasnych barw. Beże, jasne szarości i odcienie bieli utworzą kontrast. Dzięki temu, meble wyjdą na pierwszy plan, a całe wnętrze nie będzie zbyt ciemne i ciężkie.

Jaki kolor ścian do mebli dąb sonoma?

Inną metodą łączenia mebli i ścian jest również kontrast. Z koła barw wybierzmy przeciwne sobie kolory i działajmy na ich zasadzie. Pamiętajmy, przeciwieństwa się przyciągają, dlatego też takie połączenie da naprawdę dobry efekt.Na przykład, do ciemnych, mocnych barw dobierzmy coś delikatnego. Meble dąb sonoma pasują do takiej kolorystyki ścian. Jest to dość uniwersalny drewniany odcień, który z pewnością ociepli wnętrze.

Jaki kolor ścian do mebli olcha?

Warto pamiętać, aby nie zastosować na dużej ilości kolorów we wnętrzu. Natłok barw zaburzy harmonię i pokój stanie się ciężki i nieprzytulny. Uważajmy więc, by nie przesadzić.Dlatego też, do dość specyficznych mebli, takich jak na przykład wykonane z olchy, musimy dobrać ściany, które nie będą się z nimi gryźć. Postawmy na klasyczne barwy, nie szalejmy z natłokiem koloru na ścianach.

Harmonia kolorów

Harmonie zachowamy również działając na jednej palecie barw. Możemy używać różnych wzorów, na przykład na tapicerce czy paskach na ścianach, mogą być ciemniejsze i jaśniejsze. Jednak poszczególne elementy w tej samej kolorystyce świetnie się ze sobą połączą. Jeśli nasze wnętrze jest w stonowanych, klasycznych barwach, możemy wtedy pozwolić sobie na nieco ekstrawaganckie kolory mebli. Nie zostaną one zakłócone przez gryzące się ściany, ani nie powstanie nam niepotrzebny chaos.

Łączenie barw jest świetną okazją do tworzenia własnych, indywidualnych wnętrz, w których będziemy czuli się dobrze i komfortowo. Warto przed pomalowaniem ścian, zacząć od projektu, zapoznać się z meblami i przemyśleć wszystko dokładnie. Dzięki czemu unikniemy kolorystycznych wpadek i nieudanych połączeń. Na pytanie jak dobrać kolor ścian do mebli jedyną odpowiedzią jest: Bawmy się kolorem, ale w dobrym guście!

Udostępnij

O autorze