RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Jak ozdobić stolik kawowy? Nasze pomysły

Jak ozdobić stolik kawowy? Nasze pomysły

Poranna kawa wiosną i latem najlepiej smakuje na tarasie, a jesienią i zimą na sofie lub fotelu pod cieplutkim pledem. Czasami jednak na kawie gościmy znajomych i wtedy doskonale sprawdzi się stolik kawowy.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Stolik kawowy doskonale sprawdzi się w salonie i gabinecie. Możemy wypić przy nim nie tylko filiżankę aromatycznej kawy, ale będzie także ważnym elementem aranżacji wnętrza.

Jego design powinien być dopasowany do designu całego pomieszczenia. Do salonów nowoczesnych bardzo dobrze będą pasowały stoliki szklane lub szklane z elementami stalowymi, w salonach minimalistycznych dobrze będą się prezentowały białe lub czarne stoliki kawowe. Do wnętrz klasycznych najlepsze będą stoliki drewniane kwadratowe lub okrągłe.

Stoliki kawowe nie tylko muszą pasować do wnętrza, ale także powinny być praktyczne i wygodne. Ich wysokość powinna być dopasowana do wysokości kompletu wypoczynkowego (ok. 40 cm), długość to ok. 110 cm.

Jak ozdobić stolik kawowy?

W tym przypadku najlepiej sprawdza się zasada: „im mniej, tym lepiej”. Stolik ma niewielką powierzchnię, powinna więc być zaplanowana bardzo starannie.

Najprostsze, a zarazem bardzo eleganckie rozwiązanie to bukiet sezonowych świeżych kwiatów w ozdobnym wazonie. Można tutaj wykorzystać flakony wykonane własnoręcznie:
• butelki o ciekawym kształcie oplecione sznurkiem sizalowym w różnych kolorach,
• butelki ręcznie malowane,
• butelki i słoiki wykończone masą papierową.

Pomysłów może być znacznie więcej, a ciekawe inspiracje można znaleźć w internecie. Taka dekoracja na pewno będzie oryginalna i zachwyci gości.
Obok kwiatów może znaleźć się patera z owocami, ozdobny świecznik. I to w zupełności wystarczy.

Ważny minimalizm

Stolik kawowy często służy na co dzień jako miejsce na piloty lub ulubioną lekturę. Dla pilotów warto przeznaczyć niewielki koszyk lub tackę, unikniemy wtedy ciągłego poszukiwania.
Układanie eleganckich książek i albumów na stoliku kawowym jest pretensjonalne i niczemu nie służy. Co prawda jest to ogólny trend dekoracyjny, ale przypomina on gromadzenie książek w skórzanej oprawie, które ładnie wyglądały na półkach, ale nikt ich nie czytał. Książki w celu dekoracyjnym można układać ewentualnie na dolnej półce stolika kawowego.

Inne ciekawe propozycje to umieszczenie ozdobnych świeczników, niewielkich rzeźb, ozdobnych kul, figurek.

Osoby o zdolnościach manualnych mogą samodzielnie wykonać serwety, kubraczki na butelki, figurki przestrzenne na szydełku. Tak dekoracja będzie bardzo indywidualna i oryginalna.

Praktyczny stolik kawowy

Przygotowując dekorację stolika kawowego nie można zapominać, że służy on przede wszystkim do wspólnego wypicia aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy. Musi znaleźć się na nim miejsce na kilka filiżanek, cukierniczkę oraz talerzyk z ciasteczkami.

Pomysłów na dekorację stolika kawowego są tysiące i wszystko zależy od inwencji twórczej gospodarza, ważne, by z wystrojem wnętrza stanowił on całość. Kto nie ma własnych pomysłów, może posłużyć się inspiracjami z Internetu i stworzyć własną dekorację.

Udostępnij

O autorze