RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

Wiele osób utożsamia się z filozofią feng shui. Niektórzy decydują się na ustawienie mebli i urządzenie wnętrza według własnych pomysłów, ale warto dowiedzieć się, co na ten temat mówią Chińczycy. Feng shui w sypialni albo w innych pomieszczeniach to przede wszystkim ustawienie mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia wnętrza w taki sposób, aby stworzyć jak najlepszy przepływ dobrej energii. Pozwoli to utrzymać rodzinę w zdrowiu, w pozytywnym myśleniu, dobrym samopoczuciu i harmonii z otoczeniem.

Jak urządzić sypialnię zgodnie z feng shui?

Sypialnia urządzona według zasad feng shui będzie miejscem, gdzie nic nie stoi przypadkowo. Każdy mebel czy sprzęt musi mieć swoje konkretne miejsce.

Oczywiście najważniejszym meblem do wypoczynku w naszej sypialni będzie łóżko. Według zasad chińskiej filozofii należy ustawić je na środku pokoju i w taki sposób, aby nie przecinało linii drzwi – okno.

Jeżeli kupimy łóżko z pojemnikiem, to według założenia feng shui energia nie będzie mogła swobodnie przepływać pod łóżkiem. Trzeba także pamiętać, aby było bez ostrych kantów czy krawędzi i najlepiej, gdy ma wszystkie rogi zaokrąglone.

Jakie łóżko kupić do sypialni według feng shui?

Według zasad feng shui łóżko do sypialni powinniśmy wybrać wyłącznie z naturalnych materiałów. Ma ono mieć wpływ na pozytywny i szybki wypoczynek, a także przekładać się na lepszą jakość snu. Ważnym elementem jest również wezgłowie, które jest ochroną i oparciem dla naszej głowy podczas odpoczywania.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na wysokość łóżka i przede wszystkim odległość między podłogą a materacem. Model z szufladami i pojemnikami nie jest zgodny z zasadami feng shui i może magazynować złą energię czy nasze problemy. Trzeba więc postawić na łóżko na dużym nóżkach albo bez pojemników.

Co jeszcze sprawdzić przy zakupie mebli do sypialni?

Wyposażając przestrzeń pokoju, w którym będziemy spać, należy dobrze zastanowić się nad wyborem wszystkich elementów. Eksperci od feng shui zalecają, aby wybrać meble drewniane do sypialni, najlepiej w zaokrąglonym kształcie.

Warto unikać składanych kanap czy sof, które według filozofii chińskiej są oznaką pośpiechu czy wykazują brak stabilizacji. Nasza sypialnia, czyli przestrzeń gdzie wypoczywamy i śpimy, powinna być oazą spokoju i pozytywnej energii.

Feng shui pozwala sterować energią i witalnością oraz jej przepływem. Jeżeli chcemy mieć w sypialni jak najwięcej tej energii, to warto doskonale przemyśleć zakup i ustawienie wszystkich mebli albo skorzystać z pomocy doświadczonego architekta wnętrz, który stosuje filozofię feng shui.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.