RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Jak zrobić samemu dekoracje bożonarodzeniowe?

Jak zrobić samemu dekoracje bożonarodzeniowe?

Ten magiczny czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Jest wiele nieodłącznych elementów z nim związanych: potrawy, zimowy krajobraz, kolędy, spotkanie z rodziną, ale też charakterystyczne ozdoby. Przede wszystkim stroimy choinkę, ale również półki i ściany. Jak wykonać unikatowe i piękne dekoracje bożonarodzeniowe hand-made?

Jak zrobić ozdoby świąteczne?

Robienie własnoręcznych ozdób jest nie tylko ekonomiczne, ale również jest to okazja to wspólnej zabawy. Takie rzeczy możemy wykonać razem z dziećmi lub innymi członkami rodziny. Oczywiście są również takie rodzaje dekoracji, do których wykonania będziemy potrzebować odrobiny umiejętności manualnych oraz paru przedmiotów nie zawsze znajdujących się w domu.

Wyższym „poziomem” w robieniu ozdób są na przykład wyszydełkowane anioły, które stają się coraz bardziej popularne. Ich wykonanie na pewno nie jest dla amatorów i potrzeba nam  umiejętności szydełkowania. Anioły wykonać można również z różnych mas plastycznych, w domowych warunkach uda nam się stworzyć masę solną. Posłuży do tego sól, woda i mąka w odpowiednich proporcjach. Taka masa jest po nadaniu jej kształtu „suszona” w piekarniku. Gotowy wypiek malujemy farbami akrylowymi. Anioły możemy zawiesić na choince, ale również na ścianach w domu. Taka ozdoba jest też świetnym prezentem.

Jak zrobić choinkę z papieru?

Przy użyciu domowych składników powstanie choinka z papieru! Na stelażu zrobionym ze zwiniętego w stożek kartonu poprzyklejaj papierowe wycinanki. Układamy je na kształt choinki. Po zakończonej pracy należy spryskać drzewko złotym sprayem lub pomalować farbką. Możemy dodać ozdoby w postaci koralików lub wstążeczek. Taka choinka jest przepiękna, a dodatkowo wykonana z produktów codziennego użytku.

Popularną i na pewno znaną ozdobą są pierniczki. Pieczemy je, można to zrobić nawet z gotowej, sklepowej mieszanki, gdyż ciasteczka i tak zawisną na choince. Do ich ozdabiania używamy cukrowych koralików, lukru i dajemy działać naszej wyobraźni. To jedna z ozdób, której wykonanie jest świetną zabawą razem z pociechami.

Jak zrobić ozdoby choinkowe?

Z dziećmi zrobimy także łańcuch na choinkę – najprostsza dekoracja z wszystkich przytoczonych. Potrzebny będzie tylko kolorowy papier, klej i nożyczki. Papier tniemy na paski szerokości około 1 cm, a następnie sklejamy je w kółka. Paski łączymy przez przeplatanie ich nawzajem przez siebie. Nie potrzeba tu wielkich umiejętności, ani stosu produktów, a dzieci na pewno będą miały zajęcie i dobrą zabawę. Prostym i nie tylko ładnie wyglądającym, ale również pięknie pachnącym elementem ozdobnym na wigilijny stół jest pomarańcza z powbijanymi goździkami. Możemy stworzyć dowolny wzór, również w niezwykle prosty sposób.

dekoracje bożonarodzeniowe z ciasta

Jeśli chcemy stworzyć własnoręczne bańki, pomocne będą styropianowe kule ze sklepu plastycznego. Jest wiele możliwości ich ozdobienia. Cekiny, sznurki, guziki, wstążki – w domu na pewno znajdziemy wiele ciekawych rzeczy! Wystarczy je umocować na styropianie przy pomocy kleju lub szpilek i bańka gotowa! Piękne wiszące ozdoby wykonamy również inną metodą, przy pomocy muliny i balona oraz kleju. Nadmuchany balon smarujemy klejem i obwijamy w różnych kierunkach, nie nazbyt gęsto muliną. Bo zaschnięciu przebijamy balonik, i proszę, bańka gotowa!

Ozdoby choinkowe z  filcu

Polecamy zainteresować się również filcem. Przy jego użyciu powstaną mięciutkie i wyjątkowe ozdoby z filcu, a ich wykonanie też nie jest zbyt trudne.

e. Wystarczy odrobina wprawy w szyciu i wyobraźnia, aby stworzyć cudne dekoracje bożonarodzeniowe – renifery i bałwanki! Ciekawą techniką tworzenia postaci kojarzonych ze świętami jest też nawlekanie koralików na cienkie druciki. Istnieje wiele metod ich związywania i przeplatania, aby powstały śliczne, wiszące ozdoby.

Jak widać, ozdoby mogą powstać naprawdę z każdego materiału. Istnieje całe multum możliwości: choinki ze zwykłych kartek, ozdoby na świąteczne drzewko z szyszek, czy nawet wieniec z…klipsów do prania! Inspiracje można znaleźć wszędzie.

To tylko kilka możliwości wykorzystania naszych rąk i paru materiałów. Puszczając wodze fantazji sami możemy wymyślić dekoracje bożonarodzeniowe do stworzonia z przedmiotów codziennego użytku. Pamiętajmy, że takie tworzenie czegoś własnymi rękami to okazja nie tylko do rozwinięcia swojej wyobraźni i własnych umiejętności, ale również do spędzenia czasu z bliskimi oraz pomysłem na zabawę z dziećmi.

Udostępnij

O autorze