RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Jaki sprzęt będzie potrzebny, by zadbać o trawnik wiosną i latem?

Jaki sprzęt będzie potrzebny, by zadbać o trawnik wiosną i latem?

Posiadanie pięknego ogrodu jest marzeniem właścicieli domów jednorodzinnych, którzy w sezonie wiosenno-letnim robią wszystko, by drzewa, krzewy i trawnik wyglądały perfekcyjnie. Niestety do uzyskania takiego efekty oprócz sporej ilości wolnego czasu potrzeba dobrych narządzi ogrodowych, a czasem specjalistycznych urządzeń akumulatorowych. W co warto się wyposażyć, by prace nie były zbyt uciążliwe, a ostateczny efekt zachwycał? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Koszenie wcale nie musi być trudne

Trawnik jest prawdziwą wizytówką każdego ogrodu. Aby uzyskać odpowiednią jego gęstość i ładny wygląd, należy przeprowadzać regularne koszenie. Specjaliści zalecają, by kosić trawę przynajmniej 2 razy w tygodniu. Niestety mało kto może pozwolić sobie na taką pracę w środku tygodnia, dlatego nasze trawniki nie wyglądają tak, jak powinny. Rozwiązaniem problemów z koszeniem mogą być roboty koszące, które wyjeżdżają na trawnik każdego dnia i ścinają kilka milimetrów darni. Roboty koszące są o tyle fajne, że automatycznie mulczują ścinaną trawę, dlatego nie ma potrzeby zbierania, przechowywania i wyrzucania resztek.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są też traktorki, które mocno ułatwiają pracę, a dla wielu osób są sposobem odreagowania ciężkiego dnia. Pamiętajmy jednak, że traktorek może nie sprawdzić się w niewielkich ogrodach lub w sytuacji, gdy posiadamy dużo krzewów i drzewek ozdobnych utrudniających koszenie większym sprzętem. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup robota lub klasycznej kosiarki na kółkach. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że ręczne koszenia będzie zabierało więcej czasu.

Stiga – najlepsza propozycja dla wymagających klientów

Warto pamiętać, by kupując robota lub traktorek unikać taniego sprzętu zalewającego markety budowlane. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup markowych urządzeń do pielęgnacji ogrodów Stiga, które zapewniają bardzo dobre parametry techniczne w przyzwoitej cienie. Urządzenia produkowane przez tę firmę charakteryzują się bezawaryjnością i długą żywotnością. Jeśli naszym celem jest zakup solidnego sprzętu, który sprawdzi się w każdych warunkach, Stiga wydaje się najlepszym wyborem łączącym korzystną cenę i bardzo wysoką jakość.

W ostatnim czasie na rynku znaleźć można coraz to nowsze marki oferujące tanie roboty koszące oraz traktorki, ale przeglądając opinie klientów, którzy zdecydowali się na ich zakup, wyraźnie widać, że produkty te nie działają zgodnie z oczekiwaniami. Pomimo że dobrze wyglądają, ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Kiepskie komponenty użyte podczas produkcji, słaba dostępność części zamiennych czy problem z serwisowaniem to tylko niektóre mankamenty wytykane na forach internetowych i portalach społecznościowych. To właśnie dlatego zakup produktów firmy Stiga wydaje się być najrozsądniejszym wyborem. To idealne połączenie znakomitej jakości, pełnej bezawaryjności i korzystnej ceny. Stiga to przeszło 20 lat doświadczenia w produkcji urządzeń koszących, dlatego sprzęt przez nich produkowany gwarantują solidność i wysoką jakość.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.