RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

DekoracjeInspiracje

Jakie kwiaty do sypialni? Przykłady i ich właściwości

Jakie kwiaty do sypialni? Przykłady i ich właściwości

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu – to tutaj odpoczywamy i regenerujemy siły po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o to, aby było to miejsce przyjazne dla naszego ciała i umysłu. Jednym ze sposobów na stworzenie przyjemnej atmosfery w sypialni jest dodanie do niej kwiatów. Nie tylko wprowadzą więcej koloru, ale mogą też pomóc się zrelaksować i poprawić jakość snu. Jednak, jakie kwiaty do sypialni wybrać? W niniejszym artykule przeczytasz o kilku z nich, które idealnie sprawdzą się w takim pomieszczeniu.

W tym artykule dowiesz się:

  • Jakie kwiaty do sypialni wybrać?
  • Jakie mają właściwości?
  • O czym warto pamiętać wybierając kwiaty do sypialni?

Jakie kwiaty do sypialni?

Wybierając kwiaty do sypialni, warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też właściwościami. Niektóre gatunki mają bowiem pozytywny wpływ na jakość snu i samopoczucie. Rośliny mogą też obniżać poziom hałasu w pomieszczeniu, gdyż działają jako izolatory dźwięku. Poniżej znajdziesz kilka propozycji kwiatów, których zakup warto rozważyć w kontekście urządzania sypialni. 

  • Lawenda – to kwiat, który znany jest ze swoich właściwości relaksacyjnych. Zapach lawendy działa kojąco na zmysły i pomaga w zasypianiu. Ponadto roślina ta może również odstraszać owady.
  • Fiołki – to popularne kwiaty o pięknym wyglądzie. Świetnie rosną w umiarkowanym nasłonecznieniu i wilgotności. 
  • Sansewieria – jeśli nie znasz się za bardzo na pielęgnacji kwiatów to ta roślina może być dla Ciebie świetnym wyborem. Nie wymaga ona bowiem poświęcania dużej ilości czasu. Jest odporna na susze i wymaga niewielkiej ilości światła.
  • Kaktusy – to również dobry wybór jeśli nie masz za wiele czasu na zajmowanie się roślinami. Kaktus jest znany ze swojego przystosowania do suchych warunków, więc nie trzeba podlewać go zbyt często. Te rośliny występują w wielu różnych rozmiarach; W przypadku, gdy chcesz zaoszczędzić miejsce w sypialni, mimo to dodać dekoracje to mniejszy kaktus postawiony na parapecie będzie doskonałym pomysłem.
  • Storczyk – to eleganckie kwiaty, które w sypialni będą prezentować się bardzo efektownie. Storczyki wymagają dużej wilgotności powietrza i nie lubią bezpośredniego światła słonecznego.
  • Jaśmin – to kwiat, który ma właściwości odprężające i relaksacyjne. Będzie to więc dobry pomysł na dla osób, które mają na przykład problem ze snem. Jaśmin lubi wilgotne powietrze i słabe oświetlenie.
  • Aloes – to kolejny na liście kwiat, który ma korzystne działanie na organizm. Przede wszystkim oczyszcza on powietrze i poprawia jego jakość. Do tego często jest wybierany ze względu na to, że pomaga się zrelaksować. Będzie to więc bardzo dobry wybór do sypialni.

O czym warto pamiętać?

Wybieranie kwiatów do sypialni zależy od różnych czynników. Liczą się preferencje estetyczne, klimat w sypialni, poziom nasłonecznienia, a także umiejętności pielęgnacyjne. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, aby zajmować się roślinami to najlepiej wybrać kwiaty, które wymagają mniej pielęgnacji.  Natomiast, gdy posiadasz większe umiejętności ogrodnicze to możesz rozważyć zakup bardziej wymagających gatunków kwiatów. To, jakie kwiaty do sypialni wybierzesz zależy również oczywiście od upodobań estetycznych. W końcu przecież  najważniejsze jest to, żeby Ci się podobały.

Udostępnij

O autorze