RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Kiedy wynająć firmę sprzątającą?

Kiedy wynająć firmę sprzątającą?

Jako przedsiębiorca wiesz, że dobry wizerunek firmy przekłada się na relacje z partnerami. Na wizerunek składają się różne aspekty: dobra reklama, logo, strona internetowa, media społecznościowe. A co z czystością? Twoje biuro jest wizytówką. Z artykułu dowiesz się, kiedy warto skorzystać z profesjonalnych usług firmy sprzątającej.

Sprzątanie biur

Bywa, że firmy decydują się na jednorazową usługę, ale coraz częściej korzystają z usług regularnie, na przykład co tydzień. Takie rozwiązanie jest wygodne, biorąc pod uwagę, że zatrudnienie osobnego personelu zajmującego się sprzątaniem pociągnęłoby za sobą różne koszta: wynagrodzenie takich osób, płacenie składek, płatne urlopy, konieczność kupowania środków czystości i akcesoriów z budżetu firmy. Tymczasem sprzątanie biur Wrocław nie tylko oferuje kompleksowe usługi, ale też dostosowuje się do harmonogramu działania firmy. Nie zapominajmy, że pracując przy stanowisku komputerowym, odgłos krzątaniny i włączanie urządzeń czy stosowanie chemii może utrudniać pracę i przekładać się na pogorszenie wydajności pracowników. Dobre usługi porządkowe zaczynają się po zamknięciu budynku. Do ich zdań powinno należeć nie tylko o zadbanie o czystość podłóg, ścian czy powierzchni szklanych, ale też wymiana worków na śmieci i dostarczanie środków higienicznych i specjalnych takich jak papier, środki zapachowe czy herbatę i kawę).

Sprzątanie biurowców

O ile biuro może zajmować powierzchnię przeciętego mieszkania, z kilkoma zaledwie pomieszczeniami, o tyle biurowiec to już nie lada wyzwanie. Mówimy w końcu o olbrzymich, wielopoziomowych budynkach – instytucjach prywatnych (na przykład banki) oraz publicznych (urzędy). Waga miejsc oraz metraż wymagają zatrudnienia osób kompetentnych. Nie zapominajmy, że codziennie odwiedzane są przez setki ludzi. Czystość pomieszczeń przekłada się na bezpieczeństwo. Na https://rwsc.pl/ utrzymanie czystości wiąże się nie tylko z pracami porządkowymi typowymi wokół stanowisk biurowych czy korytarzy, ale też dezynfekcję w obrębie pomieszczeń sanitarnych, kuchennych i socjalnych, dbanie o czystość w klatkach schodowych i windach czy w garażach i podziemiach.

Zalety zaangażowania firmy sprzątającej

 

  • Personel wykwalifikowany w radzeniu sobie z pracami porządkowymi w trudno dostępnych miejscach,
  • Niższe koszta zatrudnienia firmy niż utrzymywania pełnoetatowego pracownika własnego,
  • Bezpieczne, certyfikowane środki czystości i akcesoria będące w posiadaniu firmy sprzątającej.

 

Jeszcze raz powtórzmy, największym plusem skorzystania z usług jest indywidualne podejście do potrzeb klienta, w tym dostosowanie się do grafiku pracy klienta.

Czy warto?

Jeśli znajdziemy dobrą firmę, na której usługach będziemy mogli polegać, jak najbardziej warto spróbować i się przekonać. Zwłaszcza że nawiązanie współpracy nie zobowiązuje nas do bycia skazanym na usługi tylko tej jednej firmy. Po pierwszym spotkaniu wyczujemy, czy dalsza współpraca ma sens.

 

Warto zaznaczyć, że choć sprzątanie może kojarzyć się z prostymi czynnościami, w rzeczywistości jest to tylko stereotyp. Praca z chemią i technologiami (na przykład w przypadku użycia specjalnych maszyn sprzątających hale przemysłowe) nie jest czymś, co zrobi każdy, bez problemu, w kilka minut. Niekiedy nie obejdzie się bez ekipy sprzątającej z prawdziwego zdarzenia. 

Udostępnij