RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Kółka do mebli – w jakich meblach warto je zamontować?

Kółka do mebli – w jakich meblach warto je zamontować?

Kółka meblowe to bardzo praktyczne akcesoria. W jakich meblach będą one sprawdzały się najlepiej? Zobacz, kiedy i jak je zamontować!

Za pomocą akcesoriów jak kółka do mebli można łatwo i szybko zmieniać pozycję mebli. W niektórych z nich montowane są one standardowo, natomiast w innych można zainstalować je samodzielnie. W jakich meblach warto zamontować kółka? Gdzie je kupić? O czym pamiętać przy ich montażu? Sprawdź teraz!

Kiedy warto zamontować kółka do mebli?

Kółka meblowe sprawdzają się w wielu rodzajach mebli, z których korzysta się każdego dnia lub od czasu do czasu. Właściwie dobrane pozwalają na łatwe przemieszczanie mebli bez konieczności wkładania w to dużej siły. Również zmniejszają one wtedy ryzyko zarysowania podłogi.

Kółka do mebli mogą sprawdzić się między innymi w:

  • stolikach kawowych
  • fotelach i krzesłach biurowych
  • fotelach wypoczynkowych
  • kontenerkach do przechowywania
  • niskich szafkach
  • biurkach

Oczywiście, można też zamontować je w wielu innych rodzajach mebli, gdy celem jest ich łatwiejsze przemieszczanie. Razem z kółkami będzie to bardzo proste i szybkie.

Również kółka do mebli mogą spełniać funkcję dekoracyjną. Są one bardzo popularne przede wszystkim w aranżacjach w stylu loft, ale również świetnie pasują do przestrzeni urządzonych nowocześnie.

Jakie kółka do mebli wybrać?

W sklepach z akcesoriami meblowymi, między innymi w sklepie internetowym uchwytymeblowe24.pl, można znaleźć szeroką gamę kołek do mebli do wyboru. Na jakie parametry należy zwrócić uwagą przy ich zakupie?

Właściwie dobrane kółka do mebli pozwolą na ich łatwe przemieszczanie, dlatego pod uwagę trzeba wziąć wtedy wielkość kółek oraz ich skrętność.

Kółka do mebli można kupić w różnych średnicach. Te mniejsze bardzo dobrze sprawdzają się w szafkach czy fotelach wypoczynkowych. Te większe z kolei często umieszczane są w stolikach kawowych, aby dzięki temu uzyskać dekoracyjny efekt. Warto pamiętać o tym, że kółka o większej średnicy są łatwiejsze w przesuwaniu, więc wtedy, gdy mebel jest większy, mogą one ułatwić jego przemieszczanie.

Skrętność kółek jest również bardzo ważnym parametrem. Kółka mogą być wykonane tak, że poruszają się tylko w przód i do tyłu, dlatego nie pozwalają na skręcanie. Również mogą być one skrętne, co pozwala na łatwe przesuwanie mebli we wszystkie kierunki. Takie kółka są bardziej praktyczne, jednak nie są one dostępne w każdym wariancie. Przykładowo dekoracyjne kółka loftowe można kupić w wybranych wersjach jedynie bez skrętu.

Warto też sprawdzić, jaką nośność mają kółka. Jest to bardzo ważny parametr wtedy, gdy mają być one zamontowane w cięższym lub obciążonym meblu, na przykład w fotelu.

Gdzie kupić kółka do mebli?

Najszerszy wybór elementów jak kółka do mebli czeka w sklepach z akcesoriami meblowymi. Tam można zakupić potrzebne kółka bardzo łatwo, ponieważ do dyspozycji jest wiele modeli o różnych stylach.

Kółka mogą być również zakupione w sklepach internetowych, między innymi oferuje je sklep uchwytymeblowe24.pl specjalizujący się w sprzedaży akcesoriów meblowych różnych typów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.