RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Krzesła Fameg – ponadczasowe, drewniane. Krzesła od polskiego producenta

Krzesła Fameg – ponadczasowe, drewniane. Krzesła od polskiego producenta

Ekologia jest trendy! Ekologia jest w modzie! Zwracasz uwagę na to, co kupujesz, posiadasz, jaki masz styl? Czujesz się odpowiedzialny za środowisko? Świetnie! My także jesteśmy EKO! Właśnie dlatego kupujemy polskie, drewniane meble. Przeczytaj nasz tekst i kup meble Fameg!

Krzesła Fameg – historia niesamowitych mebli

Firma Fameg, to synonim wyszukanego smaku, stylu i powrotu do korzeni. Jeśli marzy ci się komfortowy odpoczynek, to koniecznie zaopatrz się w ekologiczne, drewniane meble. Z naszej strony możemy polecić ci salon meblowy Domokoncept, mieszczący się przy ul. Santockiej 39 w Szczecinie. Znajdziesz tam m.in. krzesła Fameg.

Firma Fameg posiada bogatą historię, którą postaramy się teraz nieco ci przybliżyć. Wszystko zaczęło się w XIX wieku, kiedy w społeczeństwie odnotowano spory popyt na meble (do restauracji, kawiarni, itd.). Konsumentom zależało na solidnych, ale jednocześnie stosunkowo tanich meblach. Co ciekawe, na te potrzeby znalazł odpowiedź niemiecko-austriacki stolarz oraz wynalazca, Michael Thonet. Mężczyzna stał się prekursorem drewnianych krzeseł, produkowanych od tamtej pory na skalę masową. Siedziska te były wyjątkowe, ponieważ były gięte (wykonane z prętów bukowych, nie zaś z drewna klejonego warstwowo, jak dotychczas). Projekt, zwany Fameg A-14, okazał się sukcesem, co pokazują m.in. licznie zdobyte przez niego wartościowe nagrody, m.in. srebrny medal na targach paryskich (1855 rok). Uznanie to zapoczątkowało zmianę techniki produkcji krzeseł oraz przemysłową produkcję tych mebli.

Krzesło A-14 było proste, pozbawione ozdób, ale mimo wszystko eleganckie i niezwykle komfortowe. Jeśli jesteś ciekaw jak ono wygląda, możesz znaleźć je na obrazie Salvadora Daliego! Tak, tak! Tego surrealistycznego, znanego malarza, pochodzącego z Katalonii! Ciekawostka ta jedynie potwierdza, że projekt był bardzo popularny w tamtych czasach. Dlaczego? No cóż, był niedrogi (kosztował tyle samo, co jedna butelka wina), ale jednocześnie był znany z dobrej jakości i solidnego wykonania. Jeśli chcesz go zobaczyć osobiście, zapraszamy do salonu meblowego Domokoncept. Przypominamy: ul. Santocka 39, Szczecin!

Krzesła Fameg – sukces globalny

Sukces na skalę światową krzesła firmy Fameg zawdzięczają pomysłowości Thoneta. To on był pomysłodawcą dostarczania mebli do klienta, w postaci gotowych elementów przeznaczonych do zmontowania ich na miejscu! To właśnie innowacyjny sposób dystrybucji spowodował, że drewniane krzesła Fameg dotarły do różnych państw europejskich i nie tylko! Krzesło nr 14 możesz zamówić nawet dziś, w salonie meblowym Domokoncept w Szczecinie, w niezmienionej postaci! Jest obecnie poszukiwane i kupowane, chociaż złoty medal otrzymało już w 1867 roku, na światowej wystawie zorganizowanej w Paryżu!

Krzesła Fameg – wyjątkowe meble polskiego producenta

Firma Fameg posiada obecnie w swojej ofercie wiele różnych mebli (wieszaki, krzesła, sofy, stoły, fotele itd.). Łączy je to, że są ponadczasowe, stylowe oraz nowoczesne. Nadają się zarówno do planetarium, muzeum, jak i do mieszkania. Gwarantujemy, że odwiedzając Domokoncept w Szczecinie znajdziesz coś dla siebie! Przykładowo, drewniane krzesło Fameg A-18, powstałe na bazie wyżej opisanego, ale nieprzedstawione na obrazie. Zamiast tego możesz je zobaczyć na klasycznych filmach z Charliem Chaplinem, Marylin Monroe czy Lizą Minnelli! Poczuj się jak gwiazda kina, odwiedź salon meblowy Domokoncept w Szczecinie!

Krzesła Fameg – funkcjonalne meble ze Szczecina

Niezależnie od tego, czy szukasz mebli do salonu, jadalni czy gabinetu, rozważ zakup produktów firmy Fameg. Gwarantujemy, że Fameg posiada doskonałe wykończenia, świetną jakość oraz modne wzory do wyboru. Pragniemy, abyś czuł się komfortowo we własnym domu! Odwiedź więc salon meblowy Domokoncept w Szczecinie, napij się kawy i uzyskaj pomoc ekspertów od mebli. Do twojego wyboru są m.in. meble Fameg, Iker czy Aris! Odwiedź pokaźną przestrzeń z pięknymi meblami od naszych krajowych producentów i przekonaj się sam! Oprócz możliwości odwiedzenia nas przy ul. Santockiej 39 w Szczecinie, 5 minut od centrum, masz także szansę skontaktować się z nami telefonicznie +48 511 891 500 lub mailowo: [email protected]

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.