RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Lamele ścienne – poznaj wielki hit dekoracji wnętrz

Lamele ścienne – poznaj wielki hit dekoracji wnętrz

Jak błyskawicznie odświeżyć aranżację wnętrza i nadać mu wyjątkowy charakter? Podobne pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą dokonać błyskawicznej metamorfozy swojego mieszkania, ale nie mają pomysłu na jej realizację. Z pomocą przychodzą lamele ścienne, które zawładnęły trendami wnętrzarskimi kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Drewniane listwy w niczym nie przypominają tradycyjnej boazerii i potrafią odnaleźć się w każdej stylistyce. W czym jeszcze tkwi ich fenomen? Podpowiadamy.

Lamele ścienne – drewno w nowej odsłonie

Nie ulega wątpliwości, że drewno to jeden  z najbardziej wdzięcznych i ponadczasowych materiałów wykończeniowych, który nierozerwalnie towarzyszy dekoratorom wnętrz przy okazji projektowania przestrzeni mieszkalnych. Trudno się temu dziwić – wyróżnia się uniwersalnym charakterem, dzięki czemu z powodzeniem odnajdzie się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w klimatach rustykalnych, boho czy eklektycznych.

Lamele ścienne to nowe spojrzenie na drewno w aranżacjach wnętrz – ich minimalistyczny design wbrew pozorom działa na ich korzyść. Pionowe listwy drewniane najczęściej wykonane są z trwałego MDF-u, który w duecie z wysokiej jakości okleiną tworzą spójną całość do złudzenia przypominającą fakturę litego drewna. Nie dziwi więc, fakt, że wielu dekoratorów stawia właśnie na lamele – niewielkim nakładem finansowym można tchnąć we wnętrze powiew świeżości i niesztampowego charakteru.

Lamele dekoracyjne niejedno mają imię

Jednym z największych atutów lameli ściennych, który wywindował je na pozycję lidera wśród najmodniejszych dekoracji wnętrz jest ich uniwersalny charakter. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że wcale nie oznacza on nudy. Wręcz przeciwnie – w zależności od sposobu wykorzystania ich we wnętrzach można uzyskać różnorodne efekty wizualne. Warto również pamiętać, że listwy dostępne m.in. na https://lameo.pl/3-lamele-scienne występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu można je wkomponować w wystrój zarówno nowoczesnego salonu, jak i rustykalnej sypialni. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i odwaga w łączeniu dodatków utrzymanych w diametralnie różnych klimatach.

Ścianka działowa z lameli ściennych

Lamele dekoracyjne najczęściej montowane są w sposób tradycyjny, czyli jako ozdoba ściany. Warto jednak pamiętać o tym, że równie dobrze spiszą się jako dekoracja sufitu, która nie tylko zafunduje nam ciekawe efekty wizualne, ale przede wszystko zadziała jako izolacja akustyczna. Lamele prezentują się bardzo efektownie na płaskich powierzchniach, ale to nie jedyny słuszny sposób na ich wykorzystanie we wnętrzach.

Lamele ścienne to doskonały materiał na ażurową ściankę działową, która skutecznie oddzieli np. strefę wypoczynkową od kuchennej na większych metrażach. W odróżnieniu od transparentnych rozwiązań w postaci ścianek z regipsu, nie będzie ona zaburzała prawidłowych proporcji pomieszczenia, a przy tym zapewni nam odpowiednią ilość światła słonecznego. Nie można jej także odmówić niesamowitych walorów estetycznych, które czynią wnętrza jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla oka.

Udostępnij

O autorze