RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Łazienka szaro drewniana, komu się sprawdzi?

Łazienka szaro drewniana, komu się sprawdzi?

Łazienka nie jest tylko miejscem, które wykorzystujemy do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Coraz częściej, to właśnie w łazience relaksujemy się i zbieramy siły na kolejne dni, pełne wyzwań. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby łazienka wyglądała modnie, a także, aby była przytulna, co pozwoli na rzeczywiste relaksowanie się w niej i odpoczywanie. Warto w tym celu wykorzystywać surowce i kolory, które od lat sprawdzają się świetnie i pasują do siebie jak ulał.

Drewniana łazienka, z jakimi kolorami ją łączyć?

Drewniana łazienka będzie bardzo korzystnie prezentować się z kolorem szarym. Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że kolor szary doskonale wpasowuje się nie tylko do drewna, ale także innych dodatków w kolorze równie modnego złota i srebra. Mamy więc pełne pole do popisu, jeśli chodzi o ciekawe aranżacje.

Jaki odcień szarości wybrać?

Łazienka szaro drewniana może być zarówno jasna, jak i bardzo ciemna. Wszystko zależy od tego, jaki kolor drewna wybierzemy, a także, jaki kolor szarości przypadnie nam do gustu. Kiedy wybierzemy drewno ciemne, to warto zdecydować się na ciemniejszy kolor szarości, jednak dla wyrównania całości możemy zdecydować się na jasne dodatki. Do jaśniejszego drewna będą doskonale prezentować się jasne odcienie szarości, jednak tutaj możemy zastosować o wiele ciemniejsze dodatki.

Oświetlenie w drewniano szarej łazience

Kiedy zdecydujemy się na urządzenie łazienki drewnianej z elementami szarości, to powinniśmy zdecydować się na odpowiednie oświetlenie. Jest to szczególnie ważne, kiedy zdecydujemy się na ciemne odcienie szarego, a także ciemniejszy kolor drewna. Możemy jednak za pomocą oświetlenia wyrównać całość, co sprawi, że mimo wykorzystania ciemniejszej kolorystyki, całość nie będzie nadmiernie przytłaczająca. Jeśli chodzi o lampy, które są najbardziej modne, to warto wykorzystać lampy stojące, a także wymyślne kinkiety. Coraz rzadziej w nowoczesnych łazienkach wykorzystuje się lampy sufitowe, jeśli już to bardziej dyskretne. Zdecydowanie częściej wykorzystywane są lampy innego typu niż te standardowe, sufitowe.

Dobranie odpowiednich dodatków

Każda przestrzeń nie będzie aż tak ciekawa, kiedy nie wykorzystamy w niej specjalnie dobranych dodatków. To nie tylko sprawi, że wnętrze ciemne stanie się całkiem przytulne, a to jasne ma szansę zyskać całkiem korzystnego, wyjątkowo modnego charakteru. Nie musimy jednak decydować się na dodatki, które potocznie zwane są „zbieraczami kurzu”. W tej sytuacji sprawdzą nam się wszelkiego rodzaju ozdobne doniczki, dyskretne obrazy, a także bardzo wymyślne i ozdobne ramy luster, które są niezbędne w każdej łazience. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia, które również może być ozdobą, a także starannie dobranych dodatków, możemy stworzyć wnętrze idealne. Łazienka nie tylko dzięki temu będzie modna, przytulna, ale także stworzona przez nas, więc idealnie wpasuje się w nasz gust. Kiedy nie wiemy, jak urządzić łazienkę szaro drewnianą, to warto skorzystać z inspiracji dostępnych w internecie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.