RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Malowanie Artystyczne Ścian – Dekoracje ścienne

Malowanie Artystyczne Ścian – Dekoracje ścienne

Tapeta, farba, płytki… A może coś nowego? Ulubiony wzór lub dowolny obraz może zagościć na ścianie w Twoim domu, a wszystko to stworzone ręką artysty. Taka alternatywa dla znanych technik pokrywania ścian jest idealna dla osób, które chcą spróbować czegoś innego, dodać wnętrzu indywidualnego charakteru.

Malowanie artystyczne ścian

Istnieją różne techniki tworzenia tych unikatowych malunków. Do pracy mogą służyć pędzle, aerografy, czy puszki z farbą do tworzenia graffiti. Ten rodzaj malowania nie służy tylko i wyłącznie do ozdabiania ścian. Graffiti często kojarzy się z brzydkimi, przypadkowymi napisami na blokach, które tylko oszpecają budynek. Jednak dzieło wykonane przez prawdziwego artystę jest sztuką samą w sobie. Przez używanie odpowiednich, bezpiecznych farb – szybkoschnących i bezzapachowych, tworzenie graffiti jest możliwe również we wnętrzach.

Artystyczne malowanie ścian sprawdzi się w każdym pokoju, od łazienki po pokój dziecka. W nim może zagościć ulubioną postać z bajki czy drobne akcenty, które ocieplą sypialnie. Również pokój starszych dzieci, czy też młodzieży może nabrać charakteru przez malowanie artystyczne ścian lub własne wzory, przez które nastolatek może wyrazić siebie. Tak naprawdę na ścianie może pojawić się wszystko, ogranicza nas tylko wyobraźnia i umiejętności artysty.

Dekoracje wewnątrz i na zewnątrz

Takie zdobienie nie ogranicza się tylko do wnętrz. Technika ta często daje drugie życie starym kamienicom czy blokom, które przez upływ czasu straciły na wyglądzie. Coraz częściej właśnie graffiti zostaje wykorzystane, by upiększyć szare budynki miasta.

malowanie artystyczne ścian w mieszkaniu

Jeśli nie jesteśmy pewni naszego pomysłu, czy obawiamy się, jak będzie wyglądał na żywo, z pomocą przychodzi dzisiejsza technologia umożliwiająca wizualizację projektu malowania artystycznego ścian. Dzięki temu można upewnić się, czy efekt spełni nasze oczekiwania.

Prosty sposób na nowe wnętrze

Odświeżenie wnętrza jest zawsze dobrym pomysłem i świetną metodą na zmianę otoczenia, co wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Nie potrzeba wielkiego remontu. Malunek nie musi zająć całej powierzchni pokoju, gdyż już mały element może zdziałać wiele. Czy stworzenie prawdziwego dzieła sztuki, w dodatku niepowtarzalnego, nie jest idealną opcją na nowe wnętrze?

Udostępnij

O autorze