RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Meble recepcyjne – powitaj swoich gości w dobrym stylu!

Meble recepcyjne – powitaj swoich gości w dobrym stylu!

Recepcja w firmie jest szczególnym miejscem. To właśnie tam klienci najczęściej po raz pierwszy stykają się z nią i na podstawie tego pierwszego wrażenia mogą zadecydować o skorzystaniu z oferty lub rezygnacji z niej. Właśnie dlatego duże znaczenie ma to, jak wygląda recepcja. Ta o atrakcyjnym wyglądzie buduje pozytywny wizerunek i zachęca do skorzystania z usług. Jak zatem wybrać odpowiednie meble recepcyjne?

W jakich firmach stosuje się meble recepcyjne?

Przestrzeń określana jako recepcja może być wykonana w wielu firmach, gdzie przed skorzystaniem z oferty klient obsługiwany jest przez recepcjonistę.

Najczęściej meble recepcyjne są kojarzone z lokalami noclegowymi, na przykład z hotelami, pensjonatami czy willami, ale warto wskazać, że mają one tak naprawdę znacznie szersze zastosowanie. 

Recepcje są również obecne w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, klinikach medycznych, lokalach gastronomicznych, w biurowcach, siedzibach firm, a to jedynie parę przykładów.

Czym powinna cechować się recepcja?

Gdy planuje się wykonanie recepcji, warto wybrać taką, która będzie wyróżniała się atrakcyjnym wyglądem i funkcjonalnością. Przestrzeń ta powinna być komfortowa zarówno dla recepcjonisty, jak i dla klientów, którzy przyjmowani są w tym właśnie miejscu.

Do mebli recepcyjnych zaliczają się głównie lady recepcyjne. Dodatkowo można wyposażyć recepcję w meble do przechowywania jak szafy, szafki, komody, witryny.

Najczęściej meble recepcyjne jak lady wyposażone są w dwa blaty – wyższy oraz niższy. Przy wyższym obsługuje się klientów stojących, natomiast niższy używany jest jako blat dla recepcjonisty. Można też wykonać niższy blat dla klientów, przy którym można wtedy łatwo ustawić krzesła.

Recepcja powinna wyróżniać się funkcjonalnymi rozwiązaniami. Od strony recepcjonisty blat powinien być na tyle duży, by można było umieścić na nim komputer oraz inne niezbędne sprzęty i dokumenty. Powinna mieć praktyczne rozwiązania pozwalające na zakamuflowanie okablowania i może być wyposażona we wbudowane oświetlenie dla recepcjonisty.

Również duże znaczenie ma estetyka recepcji. Warto dobrać meble recepcyjne to wyglądu całego wnętrza. Mogą mieć one nowoczesny wymiar, na przykład wtedy, gdy wykonane są z połyskujących płyt lub metalu, a także mogą być tradycyjne, gdy wyprodukowane są z drewna lub z jego imitacji.

Lada recepcyjna – na wymiar czy gotowa?

Lady do recepcji mogą być wykonane na wymiar, ale również można zakupić je jako gotowe. Na co warto się zdecydować?

Gotowe meble recepcyjne są niedrogie i można bardzo często kupić je od ręki. Lady w tym wydaniu mogą mieć różne wymiary, dlatego trzeba dokładnie je sprawdzić, aby dopasować je do posiadanej przestrzeni. Może bowiem zdarzyć się, że mebel będzie lekko zbyt duży albo też za mały.

Alternatywą są meble recepcyjne wykonane na wymiar. Wtedy przygotowują je firmy stolarskie, które mogą wykonać meble odpowiadające indywidualnym wymaganiom klienta. Można wtedy nie tylko dobrać je pod kątem ich wymiarów, ale również wyglądu, ponieważ firmy wykonują meble w różnych stylach – nowoczesnym, klasycznym, glamour, rustykalnym.

Pod kątem cenowym meble recepcyjne gotowe są tańsze od tych wykonanych na zamówienie. Meble wykonane na wymiar będą jednak wyróżniały się lepszym dopasowaniem do indywidualnych wymagań zamawiającego i na ogół produkowane są z lepszej jakości materiałów.

Gdzie kupić meble do recepcji?

Obecnie meble recepcyjne sprzedawane są przez wiele firm i z ich ofertami można łatwo zapoznać się w sieci. Warto porównać oferty i skontaktować się z paroma wykonawcami, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

Udostępnij

O autorze