RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

DekoracjePorady

Najbardziej popularne lampy w sypialni – co wybierają klienci?

Najbardziej popularne lampy w sypialni – co wybierają klienci?

eśli natknąłeś się na nasz poradnik odnośnie oświetlenia, z dużą dozą prawdopodobieństwa remontujesz swoje mieszkanie lub wykańczasz nowo postawiony dom. Chcesz wiedzieć jakie lampy i oświetlenie w sypialniach jest obecnie najbardziej popularne, chcesz poznać trendy architektów wnętrz oraz to co wybierają klienci najczęściej? Zapraszamy do krótkiego poradnika o tym, jakie lampy będą pasować do Twojej sypialni.

Na co zwrócić uwagę kupując lampy do sypialni?

Na początku zastanów się nad stylem wykończenia sypialni. Od tego zależy trendy i popularność lamp i oświetlenia, które kupowane jest przez wiele osób. Do wyboru masz wiele styli jak nowoczesny, klasyczny, retro, skandynawski, industrialny, modern classic czy glamour. Jak widzisz wybór jest spory i każda lampa wpisuje się jedynie w jeden z nich. To, ze dana lampa kupowana jest przez wiele osób, nie oznacza, że będzie pasować do Twojego wnętrza. Jeśli nie wiesz jak wyglądają wskazane style, koniecznie poszukaj zdjęć, inspiracji i realizacji projektów wykończenia sypialni.

Wiele dostępnych aranżacji znajdziesz na portalach społecznościowych i dekoratorskich lub w czasopismach o wykańczaniu wnętrz oraz w sklepach (Ardant.pl). Jeśli już wybrałeś konkretny styl, szukaj lamp właśnie z tej kategorii.

Oświetlenie górne do sypialni – modele

W przypadku oświetlenia górnego w sypialni, najczęstszymi wyborami w przypadku stylu nowoczesnego są lampy sufitowe. W przypadku stylu klasycznego, są to najczęściej plafony materiałowe i te ze szkła. W dużych sypialniach goszczą natomiast żyrandole.

Lampa sufitowa nowoczesna to najczęściej 3-żarówkowa designerska oprawa z powyginanymi ramionami lub reflektorami. Raczej niechętnie kupowane są przez klientów plafony nowoczesne i żyrandole. Te pierwsze znajdują uznanie w łazienkach, a drugie przeważnie w salonie.

Jako oświetlenie górne nowoczesne, coraz częściej spotyka się również duże lampy wiszące. Zwykle o szerokim kloszu, ale podwieszone bliżej sufitu – szklane z kryształkami, o ciekawych i geometrycznych kształtach.

Oświetlenie ścienne w sypialni – przegląd

Lampy ścienne na jakie stawiają klienci praktycznie każdego stylu to kinkiety. Odnajdują się jako oświetlenie dekoracyjne lub funkcyjne – nad łóżkiem z przeznaczeniem do czytania książek w sypialni. Styl klasyczny i nowoczesny zmierza w podobną stronę – 2 kinkiety i jedna lampa sufitowa. Różnica jest taka, że kinkiety klasyczne to głównie te z abażurami lub świecznikami, zaś w stylu nowoczesnym to ciekawe i minimalistyczne lampy z giętkimi ramionami lub szklanymi koszami.

Oczywiście style nowoczesne przewidują wiele udogodnień jak np. sterowanie żarówką z telefonu lub tabletu, możliwość ściemniania i ustawiania natężenia światła, czy zakup lamp z wbudowanymi głośnikami. Te z kolei połączone za pomocą BT pozwalają puszczać muzykę w każdym miejscu w naszym mieszkaniu.

Oświetlenie stojące w sypialni – aranżacje i zdjęcia

Coraz więcej osób decyduje się na lampy stojące. We wszelkich aranżacjach widać, że bardzo popularne są lampy stołowe. Te spełniają funkcję lampek nocnych. Najczęstszym miejscem do ich postawienia są komody i szafki nocne.

W przypadku stylu klasycznego, lampy stołowe mają ceramiczne lub drewniane podstawy, kolorowe wzory, materiałowe abażury. Oczywiście każdy model kupiony w komplecie z innym typem oświetlenia.

W przypadku nowoczesnych lamp stojących do sypialni wybiera się lampy ze szklanymi podstawami. Zwykle kształtem przypominają prostokąty, kwadraty czy koła. Górna część lampy to często sama żarówka lub geometryczny abażur z tworzywa.

Innym dodatkiem do sypialni są lampy stojące, ale podłogowe. Ten typ jednak zarezerwowany jest dla osób, których sypialnie są stosunkowo duże oraz w których miejsce trzeba zapełnić, aniżeli upychać wszystko na siłę. W tym przypadku stawia się na modele takie same jak wspominano już wyżej.

A jakie ty lampy do sypialni chcesz wybrać? Zwróć uwagę na jej wielkość, wysokość, ilość innych mebli i dodatków, styl który Ci się podoba oraz ilość światła dziennego. Od tego uzależnij dobór oświetlenia. Nie przesadzaj z ilością żarówek i wielkością lamp.

Poznaj aranżacje i polecane modele, wybierz to co jest popularne w gazetach i czasopismach wnętrzarskich.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.