RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Nowoczesne kabiny prysznicowe – trendy na 2022!

Nowoczesne kabiny prysznicowe – trendy na 2022!

Łazienka jest przestrzenią, w której nawet drobna zmiana, może dać wyjątkowy efekt, a trendy w urządzaniu tych przestrzeni są równie silne, jak i w pozostałych pomieszczeniach. Wystarczy odrobina troski, np. wymiana prysznica, aby to małe pomieszczenie zyskało zupełnie nowy charakter. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jakie nowoczesne kabiny prysznicowe zawojują rok 2022, a z pewnością zainspirujesz się przed remontem lub budową łazienki.

Minimalny prysznic walk-in

Minimalizm już od kilku lat króluje jako jeden z najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz. I nic dziwnego – w minimalistycznym wnętrzu brak bibelotów czy dodatkowych ozdobników, zatem przebywające w nim osoby czują się spokojniejsze. Proste aranżacje ułatwiają się zrelaksować i wyciszyć w dobie nieustannego napływu informacji lub innych „rozpraszaczy”.

W poprzednich latach minimalizm oznaczał dekorowanie pomieszczenia elementami w chłodnej palecie kolorystycznej. Rok 2022 to natomiast zwrot w kierunku cieplejszych, nieco mniej surowych odcieni. Dobierając płytki ceramiczne, zamiast szarości wybierz więc jasne beże, a czerni – czekoladowy brąz.

Tendencję ku ociepleniu minimalizmu można zauważyć także w designie nowoczesnych kabin prysznicowych. Zamiast tradycyjnych białych albo modernistycznych czarnych dodatków, znajdziesz na rynku profile np. w odcieniach écru. Doskonałym przykładem będzie w tym przypadku również prysznic walk-in z miedzianymi wspornikami.

Wnękowa kabina prysznicowa zabudowana naturalnymi materiałami

Od jakiegoś czasu w trendach w designie następuje odejście od sztucznych materiałów na rzecz tego, co naturalne. Szlachetne surowce nadają wnętrzom ponadczasowej elegancji. Na taki zwrot z pewnością ma wpływ rosnąca świadomość konsumentów na temat zanieczyszczenia środowiska – co to jednak oznacza dla osób planujących budowę domu lub remont łazienki?

W luksusowych salonach kąpielowych coraz częściej można zauważyć elementy drewniane lub kamienne. Jeśli jednak wolisz coś trwalszego, a jednocześnie – nieco tańszego, zwróć uwagę na płytki gresowe imitujące marmur lub drewno. Wystarczy, że taki element pojawi się jedynie na wybranej części ścian. Dzięki płytkom o wzorze kamienia podkreślisz zabudowaną kabinę prysznicową. Szlachetny materiał doda jej optycznej głębi, świetnie sprawdzi się więc w niewielkich łazienkach.

Srebrne kabiny prysznicowe do łazienki w stylu art déco

Po stu latach od rozkwitu nurtu art deco w Stanach Zjednoczonych obserwujemy jego powrót w wielkim stylu. Art déco możesz dzisiaj potraktować jako ewolucję motywów glamour z zastosowaniem optymistycznych, wyrazistych kolorów, geometrycznych wzorów oraz materiałów dobrego gatunku. Jeśli odpowiednio wykorzystasz te składniki, uzyskasz świeżą interpretację designerskiej klasyki.

Łazienka w stylu art déco jest symetryczna – od Ciebie zależy, czy punktem centralnym stanie się wolnostojąca wanna czy przestronna, nowoczesna kabina prysznicowa. Z pewnością warto wykorzystać w niej wzorzyste tapety lub płytki w kolorach kamieni szlachetnych: szmaragdu, granatu lub szafiru. Dodaj także teksturę marmuru i połyskujące oświetlenie.

Nowoczesna kabina prysznicowa do takiej łazienki powinna posiadać wsporniki i ramy w metalicznych barwach złota, srebra albo miedzi. O wiele lepiej we wnętrzu art déco spisuje się kabina o prostokątnych ściankach i uchylanych drzwiach niż kabina półokrągła albo prysznic z przesuwnymi drzwiami.

Nowoczesna kabina prysznicowa w maksymalistycznej łazience

Niemal każdy trend w designie, literaturze czy sztuce ma swoje przeciwieństwo. Łatwo się zatem domyślić, że maksymalizm jest reakcją na surowość minimalizmu. W wystroju wnętrz termin ten oznacza ekspresję użytkownika danej przestrzeni, w której pojawiają się zarówno przekazywane z pokolenia na pokolenie rodzinne bibeloty, jak i nowoczesne wzory. 

Maksymalizm nie boi się wzorów ani tekstur – tutaj tuż obok błyszczącego metalu znajdziesz welur oraz len. W łazience wraz z kwiatową tapetą pojawia się geometryczna podłoga, a na klasycznej, białej szafce stoi ozdobna lampa inspirowana sztuką Orientu. Cała aranżacja ma jednak spójne cechy, aby całość wyglądała na bogatą oraz nieprzypadkową.

Chociaż minimalizm i maksymalizm są sobie zupełnie przeciwne, we wnętrzach w tych stylach można wykorzystać kilka tych samych elementów. Doskonałym tego przykładem jest kabina prysznicowa. W maksymalistycznych łazienkach subtelny prysznic walk-in pozwala skupić oko na wszechobecnych wzorach i kolorach, np. na tapecie czy płytkach. Taka sama kabina w minimalistycznej łazience dopasowuje się do prostych szafek czy prostokątnego lustra.

Czarna, industrialna kabina prysznicowa

Styl industrialny ma swój wyjątkowy, nieco mroczny urok, więc niezmiennie od lat przyciąga ku sobie rzesze wielbicieli. Cegły albo surowy beton na ścianach, duże okna lub lustra, nagromadzenie czarnych dodatków oraz wszechobecny metal – to przepis na sukces nie tylko do dużych pomieszczeń z wysokim sufitem.

Industrialna łazienka jest prosta, a jednocześnie szykowna. Wszystkie składniki takiego wnętrza zostały dobrze przemyślane, aby uzyskać stylowy, uporządkowany efekt. Warto jednak podkreślić w niej elementy konstrukcyjne – stalowe belki czy rury hydrauliczne. Do małej łazienki zrezygnuj z dużych, ciemnych płytek, na rzecz mniejszych, jasnych.

Aby jak najlepiej wpisać się w wystrój, nowoczesna kabina prysznicowa do łazienki w stylu industrialnym powinna mieć proste, prostokątne ścianki boczne. Tafla szkła może być dodatkowo podzielona na mniejsze części, np. za pomocą specjalnej taśmy, aby ścianka przypominała okno ze starej fabryki. Oprócz tego czarną ramę i wsporniki – zastosuj w tym przypadku matową czerń na rzecz wykończenia na wysoki połysk. Aby ujednolicić przestrzeń, zdecyduj się również na czarną armaturę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.