RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Od czego zależy cena usług projektowania wnętrz i dlaczego różnice są tak duże?

Od czego zależy cena usług projektowania wnętrz i dlaczego różnice są tak duże?

Projektowanie wnętrz nieruchomości to czasochłonny proces wymagający skupienia i zaangażowania. Niemniej jednak w dalszym ciągu wiele osób chce wykonać taki projekt samodzielnie, co nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Nic zatem dziwnego, że architekci wnętrz cieszą się coraz większym uznaniem.  

Ile kosztuje współpraca z profesjonalnym architektem wnętrz? Zakres cen usług mieści w bardzo szerokich “widełkach”. Warto więc mieć świadomość, za co i dlaczego za to płacisz jako klient. Sprawdź w poniższym materiale odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i zobacz, skąd wynika różnica w cenach usług poszczególnych ekspertów. 

Zakres prac realizowanych przez architekta wnętrz

Nie ma dwóch identycznych projektów wnętrz realizowanych przez profesjonalnych architektów. Zdarza się, że projektanci wnętrz mają więcej pracy przy małych obiektach, niż przy dużych nieruchomościach firmowych. Cena uzależniona jest zatem od zakresu wykonywanych czynności i czasu, który architekt musiał realnie poświęcić na przygotowanie projektu. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że im bardziej złożona i skomplikowana jest koncepcja lub sama nieruchomość, tym koszt usługi projektowania wnętrza będzie wyższy. 

Do tego dochodzi również aspekt rodzaju i wielkości powierzchni projektowanych przez architekta. Zaprojektowanie domu może być bardziej pracochłonne niż zaprojektowanie dużo większego pod względem powierzchni biura typu open space. Skontaktuj się zatem osobiście z architektem i przedstaw mu specyfikacje swojej nieruchomości oraz zakres oczekiwań.  

Doświadczenie i kompetencje architektów

Dwie wyceny tego samego zlecenia mogą się znacząco różnić pod względem kwoty w zależności od tego, jakie kompetencje posiada architekt podejmujący się wstępnej wyceny. Specjaliści z dłuższym stażem i bardziej rozbudowanym portfolio cieszą się zazwyczaj większą popularnością wśród klientów – zwłaszcza jeśli mogą oni pochwalić się rekomendacjami zadowolonych klientów. 

Odpowiedz sobie jednak na pytanie: Czy stać Cię na taniego architekta wnętrz, który wykona zlecenie za połowę kwoty zaproponowanej przez renomowanego eksperta? Ceniony architekt będzie dysponować zarówno dużo większą wiedzą teoretyczną, jak i dużo większymi umiejętnościami wynikającymi z wielu lat praktyki, co gwarantuje dużo lepsze rezultaty pracy. Decydując się zatem na współpracę z architektem wnętrz posiadającym dużo mniejszy staż pracy lub mniejszą ilość sfinalizowanych projektów, ryzykujesz poprawkami, stresem oraz dużo dłuższym czasem wykonania projektu. To z kolei może generować dodatkowe koszty wynikające ze zmiany architekta. Nikt nie lubi marnować pieniędzy. Lepiej więc tego uniknąć i od razu zdecydować się na kogoś, kto zapewni Ci najwyższe standardy jakości oraz precyzji. 

Chcesz poznać wycenę usług architekta wnętrz, która przygotowana została zgodnie z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami? Skontaktuj się więc z zespołem Balicka Design. Wszystkie niezbędne informacje na temat portfolio czekają na Ciebie na stronie internetowej Balickadesign.pl. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.