RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Odkurzacz przemysłowy – jak go efektywnie wykorzystywać w pracy?

Odkurzacz przemysłowy – jak go efektywnie wykorzystywać w pracy?

O tym, że odkurzacz jest w stanie znacznie przyspieszyć i ułatwić prace przy sprzętaniu — wie chyba każdy. Jednak w przypadku sprzątania profesjonalnego, również w warunkach zakładów produkcyjnych czy magazynów, czyszczenie powierzchni płaskich należy uczynić możliwie jak najmniej energochłonnym. W tym celu konieczna jest inwestycja zespołu sprzątającego w profejsonalne odkurzacze do zanieczyszczeń suchych i mokrych.

Jak działają odkurzacze na sucho/mokro?

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że w przypadku sprzątania biur, hoteli czy zakładów produkcyjnych użytkowanie zwyczajnych odkurzaczy domowych nie jest wskazane z uwagi na niższą, nastawioną na mniej godzin pracy wydajność. Odkurzacze na sucho/mokro umożliwiają pracę w różnych warunkach — zarówno na suchej, zakurzonej powierzchni, jak i na mokrej. Dobry odkurzacz przemysłowy może znacząco odciążyć od pracy personel sprzątający i umożliwić szybsze, sprawniejsze oraz dokładniejsze wykonanie zadania. Odkurzacz działający zarówno na sucho, jak i na mokro, ma wewnątrz specjalny system chłodzenia silnika, który jest niezbędny w przypadku gdy wciąga się w jego rurę wodę, a nie suche powietrze. W przypadku odkurzania na sucho to strumień powietrza chłodzi silnik, zapobiegając jego przegrzaniu. W odkurzaczach mokrych robi to inny system, gdyż sprzęt musi być zabezpieczony przed działaniem wody. Jak używać takiego odkurzacza w praktyce?

Na mokro — do mycia podłóg

Odkurzacz przemysłowy może być wykorzystywany na mokro po wyjęciu z jego wnętrza specjalnego filtra na zanieczyszczenia. Wówczas śmiało można przy pomocy specjalnej szczotki do mycia na mokro wciągać płyny, które rozlały się na dużą powierzchnię podłogi. Można także ułatwiać sobie pracę przy czyszczeniu dużych powierzchni wodoodpornych, na przykład kafelkowanych, wylewając wodę z mydlinami i szorując ją specjalnymi szczotkami, a następnie usuwając brudną wodę odkurzaczem. Po pracy zbiornik należy opróżnić, osuszyć i włożyć filtr z powrotem.

Na sucho — tradycyjnie

Klasyczny odkurzacz biurowy do zastosowań profesjonalnych można oczywiście wykorzystywać również na sucho, wciągając pyły z dywanów czy wykładzin, a także gładkich podłóg.

Na mokro — antyalergicznie

Dobrej jakości odkurzacz profesjonalny może być też wykorzystywany do wyjątkowo skrupulatnego sprzątania w pomieszczeniach wymagających bezwzględnej czystości – u alergików. Wystarczy wówczas wypełnić zbiornik (po wyjęciu filtra) czystą wodą i odkurzać powierzchnie na sucho. Wtedy zanieczyszczenia trafiają wprost do wody, bez rozpylania się w powietrzu, co znacznie minimalizuje ich ilość w powietrzu. Odkrzacz profesjonalny to sprzęt, który przyda się w niejednym biurze, hotelu czy w hali produkcyjnej — warto na niego postawić!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.