RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Piece na węgiel lub pellet

Piece na węgiel lub pellet

Mimo upływu lat oraz coraz nowszych technologii, kotły węglowe oraz pelletowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Wynika to między innymi z jednej strony z ich stosunkowo prostej, a zarazem solidnej konstrukcji. Z drugiej zaś strony, wciąż są one jednym z bardziej efektywnych źródeł ciepła w domach. Mimo to, wiele osób nie zadaje sobie sprawy, z korzyści jakie wynikają z posiadania pieca węglowego. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, dlaczego warto posiadać, piec węglowy marki defro.

Piec idealny na ciężkie czasy

Defro piece charakteryzują się między innymi doskonałym wręcz współczynnikiem, jeżeli chodzi o stosunek zużytego paliwa, do wyprodukowanej przez nie energii cieplnej. Jest to szczególnie ważne w dobie podwyżek opału. Wynik ten można osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu najlepszych pod względem jakości komponentów, a także odpowiedniemu zaprojektowaniu pieca. Kluczowe w tej kwestii jest właściwe sterowanie piecem, które można osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów elektronicznych. Pozwalają one między innymi prawidłowe utrzymanie takich parametrów, jak na przykład:

  • Temperatura.

  • Ilość dostarczanego węgla.

  • Kontrola pracy urządzeń kotła.

Oraz wiele innych. Między innymi z tego właśnie powodu piece marki defro cieszą się sporym uznaniem wśród osób, którym w szczególności zależy na wysokiej jakości wykonania pieca, połączonej z jego niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Odpowiednie normy ekologiczne – piece na pellet

Jednym z częściej powtarzanych błędów, jeżeli chodzi o piece na pellet, czy też ekogroszek, jest to, że są one nieekologiczne. W tej kwestii wszystko bowiem tak naprawdę zależy od klasy ekologicznej danego pieca. Im jest ona wyższa, tym mniej dany piec generuje różnego rodzaju szkodliwych substancji, takich jak na przykład tlenki siarki, czy też szkodliwe pyły, jak na przykład PM10. Redukcja w powstawania tego typu substancji w trakcie spalania w nowoczesnych piecach marki defro jest możliwa po pierwsze dzięki zastosowaniu nowoczesnej elektroniki sterującej, takiej na przykład specjalistyczne czujniki. Po drugie ograniczenie tego typu substancji wynika również z zastosowania nowoczesnych metod spalania, które ograniczają do absolutnego minimum powstawanie między innymi popiołu, czy też sadzy. Niewątpliwie z tego właśnie powodu defro piece cieszą się tak dużym uznaniem wśród klientów. Wynika to w dużej mierze z doskonałego dopasowania ich do nowoczesnych trendów dotyczących ekologii oraz szeroko rozumianego zdrowego trybu życia

Udostępnij

O autorze