RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Inspiracje

Porcelana – dlaczego warto ją wybrać?

Porcelana – dlaczego warto ją wybrać?

Porcelana została wynaleziona w Chinach. Ma długoletnią tradycję i stanowi sztukę samą w sobie. Charakteryzuje się cechami, których nie można znaleźć w innych produktach. Dlaczego warto wybrać porcelanę? Gdzie kupić wysokiej jakości produkty porcelanowe?

Porcelana twarda i miękka

Najprościej porcelanę można podzielić na porcelanę twardą i miękką. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się tym, że jest wypalany w wysokiej temperaturze. W połączeniu z określonym składem masy wpływa na końcowy odcień naczyń. Porcelana twarda posiada śnieżnobiały kolor. Taka porcelana jest odporna na zarysowania, jest solidna i trwała. Porcelana miękka jest wypalana w niższej temperaturze. Kolor porcelany miękkiej określa się jako ciepłą biel w mlecznych odcieniach. W składzie miękkiej porcelany znajduje się około 30 do 50% różnych surowców mineralnych. Dzięki temu jest ona niezwykle delikatna i lekka.

Polska porcelana najwyższej jakości

Porcelana z Chodzieży jest najstarszą marką porcelany w naszym kraju. Ale to nie jedyna marka, która oferuje wysokiej jakości produkty porcelanowe. Jedno jest pewne – kupując porcelanę polską możemy liczyć na produkty najwyższej jakości, które posłużą nam wiele lat. Polska porcelana obejmuje zestawy obiadowe, kawowe, herbaciane, różnego rodzaju salaterki, talerzyki, czajniki czy dekoracje świąteczne. Oferta jest bardzo szeroka i można skompletować piękny zestaw kuchenny. Produkty z porcelany są również świetnym pomysłem na prezent.

Gdzie kupić produkty porcelanowe?

Sklep z porcelną jest najlepszym miejscem do kupna wysokiej jakości produktów. Można wybrać sklep stacjonarny lub online. Ważne jest to, aby wybrać sklep, który oferuje różnorodne produkty różnych marek. Bo im większy wybór, tym większe możliwości trafienia na produkt, o którym się marzy. Sklepy z porcelaną oferują najczęściej porcelanę z różnych fabryk, dzięki temu klient może zdecydować, co mu najbardziej odpowiada. Wiele osób może stwierdzić, że kupowanie online nie jest bezpieczne. Jednak sklepy sprzedające porcelanę mają opracowaną metodę bezpiecznego pakowania, dzięki czemu produkty docierają do miejsca docelowego kompletne.

Naczynia z porcelany – piękno i wyrafinowanie

Wybierając naczynia porcelanowe mamy do czynienia z produktami o szlachetnym charakterze. Porcelana pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną. Stawiając porcelanową zastawę obiadową na stół można stworzyć niesamowity klimat. Naczynia z porcelany przepięknie się prezentują, są trwałe i kojarzą się z luksusem oraz elegancją.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.