RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Poznaj 3 kroki zabezpieczenia Twojego domu: monitoring domu

Poznaj 3 kroki zabezpieczenia Twojego domu: monitoring domu

Każdy chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Dlatego warto pomyśleć o nowoczesnym monitoringu domu, który pomoże nam skutecznie ochronić nasz dobytek. Poznajmy trzy kroki, jak stworzyć skuteczną ochronę.

Krok 1:  Potrzeby i budżet

Przed rozpoczęciem instalacji jakiegokolwiek monitoringu, najważniejsze jest określenie potrzeb oraz dostępnych środków finansowych. Przemyśl, jaką przestrzeń chciałbyś objąć monitoringiem i jakie funkcje są dla ciebie istotne. Na rynku dostępne są różne systemy, jednak w dzisiejszych czasach warto postawić na nowoczesne, proste, niedrogie i skuteczne rozwiązania, które nie nadszarpną budżetu, a dadzą dużo lepsze efekty niż np. zatrudnianie firmy ochroniarskiej i płacenie comiesięcznego abonamentu.

monitoring domu

Krok 2: Najlepsze kamery do monitoringu

Warto postawić na kamery bezprzewodowe do monitoringu domu, które stanowią wyższy poziom kompleksowej ochrony, w porównaniu z tradycyjnym systemem alarmowym. Nie wymagają instalacji przez fachowca – zamontujesz je sam – ani ponoszenia opłat za ochronę. Wystarczy router WiFi, wiertarka i telefon! Czyli, to, co w zasadzie masz w domu.

Spotkasz różne dostępne na rynku kamery bezprzewodowe do monitoringu domu. Warto jednak wybrać produkty od renomowanych firm, które oferują wysoką jakość wykonania i niezawodność.

Takie rozwiązania oferuje polska firma ORLLO, lider w nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystujących m.in. sztuczną inteligencję. Wystarczy, że wybierzesz najlepszą kamerę ORLLO do monitoringu domu, pobierzesz polską aplikację na telefon, połączysz kamerę z aplikacją i gotowe!

Masz już: podgląd na żywo, wykrywanie ruchu poprzez inteligentną analizę obrazu, alarmy w telefonie natychmiast po wykryciu ruchu, nagrywanie zdarzeń na karcie lub/i chmurze, zdalne pobieranie nagrań na telefon. A wszystko w bardzo wysokiej jakości obrazu w dzień i w nocy.

Po konfiguracji kamery ORLLO do monitoringu domu z telefonem, masz zdalny monitoring z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Oferta kamer ORLLO jest szeroka, jeśli potrzebujemy pomocy w wyborze najlepszego urządzenia dostosowanego dokładnie do naszych potrzeb, możemy skorzystać z konfiguratora monitoringu online lub skorzystać z bezpłatnego doradztwa.

Możemy wybrać kamery zewnętrzne, odporne na warunki atmosferyczne, jaki i kamery pokojowe przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy aplikacja kamery jest łatwa i polska. Do każdej kamery bezprzewodowej ORLLO otrzymasz PAKIET ORLLO GRATIS, czyli bezpłatną aplikację, bezpłatne aktualizacje i bezpłatne wsparcie techniczne wraz z Pakietem Cyberbezpieczeństwa.

monitoring domu

Krok 3: Czujność i świadomość otoczenia

Monitoring domu to nie tylko kamery, ale również świadomość tego, co dzieje się wokół. Dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie wokół posesji. Doskonale oświetlony teren odstraszy potencjalnych włamywaczy, którzy preferują podejście niezauważone. Możesz również pomyśleć o zamontowaniu odpowiednich tabliczek ostrzegawczych, informujących o obecności monitoringu. Również dobrze zabezpieczone drzwi i okna są kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa w domu.

Oprócz powyższych kroków, warto również pamiętać o kilku dodatkowych wskazówkach, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo twojego domu:

  • regularnie sprawdzaj stan techniczny drzwi, okien i zamków,

  • nie zostawiaj kluczy w widocznym miejscu,

  • utrzymuj kontakt ze swoimi sąsiadami.

Pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie warto oszczędzać na ochronie domu.

Podsumowanie

Zabezpieczenie swojego domu za pomocą monitoringu to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które zwiększy twoje poczucie bezpieczeństwa i pozwoli cieszyć się spokojem. Ważne jest określenie swoich potrzeb, wybór odpowiednich kamer, zadbanie o oświetlenie i zabezpieczenie drzwi oraz okien, dobry kontakt z sąsiadami.

Warto zasięgnąć porady profesjonalistów, na przykład z firmy ORLLO.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze