RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Reflektory zewnętrzne jako możliwość poprawy wyglądu Twojego domu z zewnątrz

Reflektory zewnętrzne jako możliwość poprawy wyglądu Twojego domu z zewnątrz

Dom to miejsce odpoczynku, wspomnień i bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że pragniemy jak najlepiej rozplanować każdy jego szczegół – od wyposażenia wewnątrz niego, po zadbanie o najbliższy teren na zewnątrz. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego domu jest jego oświetlenie zewnętrzne. Nie tylko zwiększa ono bezpieczeństwo poruszania się w obrębie zabudowy, ale także waży o walorach estetycznych domu i atmosferze.

Poznaj kilka ciekawych sposobów, na podkreślenie wizualnego piękna Twojego domu. Dowiedź się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas doboru zewnętrznego oświetlenia i świadomie wpłyń na swoje najbliższe otoczenie.

Reflektory zewnętrzne ozdobą Twojego domu – poznaj ofertę Studio Światła

Reflektory zewnętrzne odgrywają główną rolę w oświetleniu i ozdobie domu. Szczególnie cenione ze względu na łatwość montażu oraz wysoką funkcjonalność,  są one zwykle stosowane do oświetlenia dużych obszarów, takich jak podwórza, ogrody, ale także elewacje budynków i tarasy. Co ciekawe, mogą okazać się niezbędne, jako zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą.

Reflektory to wyjątkowy rodzaj zewnętrznego oświetlenia punktowego. Mogą być używane do stworzenia wyjątkowych efektów dekoracyjnych. Reflektory zewnętrzne pozwalają bowiem na skierowanie światła w określonym kierunku. Taki zabieg bezbłędnie podkreśla piękno wybranych elementów architektonicznych budynku lub dekoracji w ogrodzie.

Często stosowane są jako oświetlenie imponującego drzewa, krzewu, ogrodowej altany, fontanny lub pozostałych przydomowych dekoracji. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością i intensywnością światła, aby uniknąć efektu „błyszczącego” domu. 

Reflektor zewnętrzny – wybierz odpowiednik Twoich potrzeb ze Studio Światła

Aby poprawić wygląd domu za pomocą oświetlenia zewnętrznego, specjaliści od Studio Światła polecają skorzystać z kilku prostych technik:

  1. Wybierz odpowiednią oprawę lampy – decyduj się na lampy, które będą pasować do stylu domu i jego otoczenia. Choć reflektory zewnętrzne stanowią dość dyskretny rodzaj oświetlenia (głównie montowane są dogruntowo), tak kolor, gabaryt i bryła kupowanej lampy musi komponować się z otoczeniem.
  2. Rozplanuj rozmieszczenie oświetlenia i realne zapotrzebowanie na ich ilość – piękne aranżacje oświetleniowe wiążą się z odpowiednim wyważeniem i umiarem. Światło to bowiem bardzo wyraźny element dekoracyjny, z którym łatwo jest przesadzić. Skup się więc na punktowym oświetleniu ważnych elementów architektonicznych tj. kolumny, drzwi, schody czy okna. Nie tylko nada to dynamiki ogrodowej przestrzeni, ale zwiększy bezpieczeństwo w jej obrębie i nada zamierzonego charakteru.
  3. Zadbaj o wygodę i zastosuj automatyczne sterowanie – w dobie rozwoju technologii warto skorzystać z jej udogodnień. Automatyczne sterowanie oświetleniem zewnętrznym może zapewnić wygodę i oszczędność energii. Jednym z popularniejszych rozwiązań są reflektory z czujnikami ruchu, zdalnym sterowaniem np. za pomocą aplikacji bądź modele z programem czasowym.

Reflektory zewnętrzne to idealny sposób na ozdobę domu, ale i zwiększenie bezpieczeństwa w jego obrębie. Jeśli poszukujesz bezawaryjnych modeli o niebanalnym wyglądzie, wejdź na Studioswiatla.pl i zapoznaj się z ofertą sklepu – wystarczy kliknąć w odpowiednią kategorię. Bo ze Studio Światła  to takie proste!

Udostępnij