RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Siatka na okno – jak wykonać moskitierę?

Siatka na okno – jak wykonać moskitierę?

Moskitiera, czyli siatka zamontowana na oknie zabezpiecza wnętrze przed dostępem owadów. Jak ją wykonać? Sprawdź rodzaje moskitier!

Odpowiednio dobrana siatka na okno jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi i denerwującymi owadami jak komary, osy, pszczoły, szerszenie czy muchy. Duże znaczenie ma jednak jej właściwy dobór. 

Poniżej znajdziesz różne rodzaje moskitier wraz z ich zaletami i wadami – wybierz najlepszą dla siebie!

Moskitiery montowane na rzepy – tanie, lecz nietrwałe

Najtańsze moskitiery dostępne w sprzedaży to te mocowane na rzepy. Składają się one z pasków samoprzylepnych z rzepami montowanych na okno, do których przyczepiana jest tkaninowa siatka.

Tego typu moskitiery są skuteczne, jednak nie są one zbyt trwałe i mogą się łatwo niszczyć. Jako że siatka na okno wykonana jest z tkaniny, może się ona łatwo rwać. Duże znaczenie ma też prawidłowy montaż takiej moskitiery, ponieważ w przeciwnym przypadku nie będzie ona dobrze spełniać swojej funkcji.

W takim wariancie można także kupić moskitierę na drzwi balkonowe, tarasowe. Może być ona wyposażona w zamek z magnesami pozwalający na jej otwieranie i zamykanie.

Moskitiera z ramką – wybór na wiele lat

Gdy poszukiwana jest siatka na okno, która wytrzyma na długi czas, warto zdecydować się na moskitierę ramkową. W tym przypadku moskitiera składa się ze sztywnej ramy aluminiowej dopasowanej do wielkości okna i naciągniętej na nią sztywnej siatki.

Taka moskitiera wyróżnia się dużą trwałością i estetycznym wyglądem. Jest ona montowana od zewnątrz okna w nieinwazyjny sposób, dlatego nie niszczy konstrukcji stolarki. Można ją także demontować po zakończeniu sezonu.

Ramkowe moskitiery można zamówić na wymiar, dzięki czemu mogą być one odpowiednio dopasowane do wielkości okna.

Moskitiera rolowana – wygodna jak roleta okienna

Wygodnym rozwiązaniem będzie także siatka na okno w formie rolety. Określana jest ona jako moskitiera rolowana albo roletowa.

Takie moskitiery mają szerokie zastosowanie i mogą być mocowane na oknach standardowych oraz oknach dachowych. Współpracują też z innymi osłonami okiennymi.

Udostępnij