RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Sprawdzone sposoby na udekorowanie sypialni

Sprawdzone sposoby na udekorowanie sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno służyć wypoczynkowi, dlatego zaleca się, aby urządzona została w sposób pozbawiony nadmiaru mebli, czy zbędnych bibelotów. Nie oznacza to jednak, że ma być przestrzenią nudną, czy ascetyczną – wręcz przeciwnie! Poznaj kilka pomysłów, dzięki którym w ciekawy sposób udekorujesz sypialnię, nie przytłaczając jej, ani nie zagracając – zapraszamy.

Elementy stałe w sypialni

Do dekoracji sypialni wcale nie potrzeba zajmujących zbyt dużo miejsca przedmiotów, czy dodatkowych – poza łóżkiem i szafkami nocnymi – mebli. Doskonale sprawdzą się elementy aranżacyjne, które zaplanujemy jeszcze na etapie urządzania pomieszczenia. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują ścienne dekoracje do domu na Bricomarche.pl, takie jak tapety. Dzięki nim można w prosty sposób wyróżnić daną powierzchnię, wybierając efektowny motyw lub zwracający uwagę deseń. Tego typu rozwiązanie uzupełni całość aranżacji oraz sprawdzi się do udekorowania ściany za zagłówkiem łóżka. Nieregularne wzory, kolorowe liście, czy pionowe pasy, przyklejone do jednej ze ścian oddalonej od wejścia, pomogą uzyskać wizualne złudzenie, dzięki któremu optycznie powiększymy nawet najmniejszych rozmiarów sypialnię. 

Alternatywą dla tapet są nieco bardziej dyskretne naklejki. Inspirujące napisy, uczuciowe wyznania lub monochromatyczne grafiki nie tylko będą motywować, ale także nieco odczarują pomieszczenia utrzymane w jednolitej, stonowanej kolorystyce. Ciekawą propozycją są propozycje welurowe, które pomagają w uzyskaniu przytulnego klimatu.

Akcesoria i dodatki

Żeby w sypialni dobrze się odpoczywało, warto dopasować wszelkie akcesoria i dodatki tak, aby nie przytłaczały. Tym, co idealnie sprawdzi się więc w tym specyficznym pomieszczeniu, są tekstylia, takie jak dopasowane do klimatu wnętrza poduszki. Dzięki jednobarwnym propozycjom utrzymanym w odcieniach ścian możliwe jest uzyskanie jednolitej kompozycji, która przekłada się na przytulny nastrój. Te z wyraźnymi wzorami, takimi jak piórka, czy napisy będą stanowić budujący przestrzeń akcent, który nada miejscu niepowtarzalnego charakteru.

Decydując się na ozdoby do sypialni, warto sięgać po takie, które spełniają dodatkowo przydatne funkcje. Należą do nich z pewnością efektowne firany, czy ciężkie zasłony, dzięki którym nie tylko można podkreślić kameralny klimat wnętrza, ale także ochronić je przed promieniami słońca, czy nawet niechcianym wzrokiem przechodniów. Zapraszamy po dekoracje do domu na Bricomarche.pl. Tu znajdziesz wszystko to, co pomoże Ci wyczarować wyjątkową, nastrojową atmosferę w Twojej sypialni.

Udostępnij