RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Sprzątanie obiektów i terenów zielonych – co obejmuje?

Sprzątanie obiektów i terenów zielonych – co obejmuje?

Firma sprzątająca może świadczyć kompleksowe usługi utrzymywania czystości w obiektach oraz na terenach zewnętrznych. Taka oferta jest korzystna dla zarządcy lub właściciela firmy – pozwala na optymalizację kosztów i oszczędność czasu. Jak wygląda usługa sprzątania obiektu i terenów zielonych i czy warto się na nią zdecydować?

Na czym polega sprzątanie obiektów?

Usługi sprzątające świadczone w obiektach, powinny być dopasowane do potrzeb firmy, do wielkości budynku oraz do profilu działalności, ponieważ inaczej sprząta się hotele, a inaczej hale magazynowe. Niezależnie od obiektu – zakres czynności sprzątających ustala się razem z klientem, tworzony jest harmonogram sprzątania oraz szczegółowa instrukcja. Dzięki temu usługobiorca ma pewność, że wszystkie, niezbędne czynności zostały należycie wykonane. W ramach sprzątania obiektów, w których świadczone są usługi komercyjne, można liczyć na:

  • mycie posadzek, 

  • odkurzanie lub pranie wykładzin i dywanów, 

  • sprzątanie ciągów komunikacyjnych, 

  • odpylanie powierzchni,

  • mycie przeszkleń,

  • sprzątanie toalet, pomieszczeń socjalnych oraz uzupełnianie środków higienicznych.

Usługa sprzątania może być wykonana, kiedy w budynku nie przebywają pracownicy i klienci. Profesjonalna firma sprzątająca indywidualnie dobiera środki czystości oraz sprzęt, tak aby sprzątanie było wydajne, skuteczne i bezpieczne.

Utrzymanie terenów zewnętrznych – na czym polega usługa sprzątania?

Tereny zewnętrzne w rękach specjalistów będą doskonałą wizytówką przedsiębiorstwa. Utrzymanie porządku na zewnątrz obiektów to nie tylko sprzątanie chodników, parkingów i dróg, ale to również dbanie o roślinność. W ramach usługi sprzątania możesz liczyć na koszenie i nawadnianie trawników, przycinanie krzewów oraz formowanie żywopłotów. W zależności od pory roku – personel sprzątający zajmie się również odśnieżaniem chodników oraz grabieniem liści. Profesjonalna ekipa sprzątająca poradzi sobie z usuwaniem sopli z zadaszeń i skutków gołoledzi, co zapewni bezpieczeństwo pracownikom oraz klientom przybywającym na terenie obiektu.

Usługi sprzątania terenów zieleni wokół obiektów mogą obejmować też usuwanie chwastów z klombów oraz sadzenie roślin sezonowych. Dzięki temu okolica będzie estetyczna, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa.

Jedna firma sprzątająca – wiele zadań. Dlaczego warto?

Zatrudnienie jednej firmy sprzątającej do utrzymywania czystości w obiektach i wokół nich – to korzyści dla przedsiębiorcy. To nie tylko oszczędność czasu, ale również optymalizacja kosztów. Nie ponosisz wydatków związanych z zakupem profesjonalnego sprzętu czyszczącego lub ogrodniczego i otrzymujesz usługi sprzątające na najwyższym poziomie. Nie martwisz się również o braki kadrowe, ponieważ to firma zapewnia stałą obecność przeszkolonego personelu. Czynności wykonywane na terenie zewnętrznym mogą być realizowane przez zespoły mobilne, które pojawiają się jedynie, gdy zaplanowane są prace porządkowe na zewnątrz obiektu.

Udostępnij

O autorze