RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Szafa jednodrzwiowa, dwudrzwiowa czy trzydrzwiowa? Dobieramy wielkość szafy.

Szafa jednodrzwiowa, dwudrzwiowa czy trzydrzwiowa? Dobieramy wielkość szafy.

Pojemna i dobrze zaprojektowana szafa to praktyczny i funkcjonalny mebel w każdym domu. Jeżeli planujesz zakup nowej szafy do mieszkania, musisz uwzględnić kilka czynników, które pomogą wybrać mebel dopasowany do Twoich potrzeb. Jak dobrać wielkość szafy? Szafa jednodrzwiowa, dwudrzwiowa czy trzydrzwiowa?

Jak dobrać wielkość szafy?

Stylowa i pojemna szafa to obowiązkowy element meblarski, który z powodzeniem zastępuje obszerne garderoby. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń szafy, półki, schowki i szuflady dają możliwość schludnego przechowywania odzieży i domowych akcesoriów.

Wybierając szafę zwróć uwagę na rozkład swojego domu lub mieszkania, zastanów się gdzie chcesz nowy mebel postawić. Uwzględnij również rozkład pomieszczenia, w którym szafa będzie stała, pamiętaj o rozmieszczeniu okien i drzwi. Często istotny jest każdy centymetr, dlatego dokładnie zaplanuj wymiary szafy i sposób otwierania drzwi.

Wielkość i głębokość szafy uzależniona jest od metrażu pomieszczenia, ilości domowników, Waszych preferencji. Jeżeli jesteście zwolennikami gromadzenia ubrań i przedmiotów, wybierz pojemny mebel z dużą ilością półek i szuflad. Ułatwią utrzymanie porządku, ubrania nie będą się gniotły, a wszystkie potrzebne akcesoria będziesz miał zawsze pod ręką. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na niewielką wąską szafę jednodrzwiową, ergonomiczną szafę narożną czy dużą szafę z przesuwanymi drzwiami. Szafy jednodrzwiowe i większe wygodnie porównasz na meblobranie.pl/szafy, gdzie znajdziesz szeroki wybór mebli dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że szafa ma pełnić nie tylko rolę praktyczną, to również ważny element dekoracyjny przestrzeni. Estetyka szafy powinna pasować do koncepcji stylistycznej pokoju, w którym zamierzasz ją postawić.

Szafa jednodrzwiowa do przedpokoju

Przedpokój to zazwyczaj pomieszczenie, które daje ograniczone możliwości swobodnej organizacji przestrzeni. Często wąski i nieustawny nastręcza problemów z właściwym doborem mebli. Jeżeli szukasz szafy do przedpokoju, wybierz szafę jednodrzwiową, to praktyczne miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej i akcesoriów zimowych. Zwróć uwagę na rozkład półek, które ułatwią rozmieszczenie garderoby.

Szafa dwudrzwiowa i szafa trzydrzwiowa

Szafy dwudrzwiowe i szafy trzydrzwiowe doskonale sprawdzają się w salonie i sypialni. To funkcjonalne meble, które z powodzeniem dopasujesz do swoich oczekiwań. Wielu producentów oferuje szafy z możliwością dowolnej konfiguracji wnętrza, dzięki czemu sam możesz zdecydować, w którym miejscu znajdą się drążki na wieszaki, półki i szuflady. W sprzedaży znajdziesz też specjalne organizery do szafy, komody wewnętrzne, dzięki którym szafa będzie jeszcze bardziej praktyczna. Funkcjonalnym rozwiązaniem są szafy dwudrzwiowe i szafy trzydrzwiowe przesuwne. Możesz wybrać szafę przesuwną z lustrem, dzięki czemu optycznie zwiększysz pomieszczenie.

Udostępnij

O autorze