RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Tapety flizelinowe – najlepsze rozwiązanie do kuchni i łazienki

Tapety flizelinowe – najlepsze rozwiązanie do kuchni i łazienki
tapety flizelinowe

Moda na gładkie, jednolite i pomalowane jedynie ściany zdaje się powoli mijać. Do łask powracają natomiast tapety, naklejki ścienne. Pojawiają się także bardziej nowoczesne rozwiązania w postaci dekoracji 3D. O ile wszystkie te rozwiązania doskonale sprawdzają się w salonie czy dziecięcej sypialni, o tyle część klientów boi się ich stosowania w kuchni lub łazience. Niesłusznie – producenci tapet znaleźli bowiem rozwiązanie, które sprawdza się również w bardziej wymagających przestrzeniach. Są nim tapety flizelinowe.

  1. Tapety flizelinowe – co to?
  2. Zalety tapet flizelinowych

Tapety flizelinowe – co to?

Tapety flizelinowe to jeden z rodzajów tapet winylowych, czyli pokrytych specjalną powłoką PCV (winylem), która sprawia, że są one bardziej odporne na działanie promieni słonecznych oraz zabrudzenia, tłuste plamy, kuchenne opary i inne. Tapety flizelinowe natomiast różnią się od tapet papierowych warstwą wewnętrzną. Zamiast papieru umieszczona została tam flizelina (rodzaj sztywnej włókniny z tworzyw syntetycznych), która zdecydowanie lepiej sprawdza sie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i kontakt z wodą. To sprawia, że tapety te są idealnym rozwiązaniem do przestrzeni łazienkowych i kuchni. Stanowią one ciekawą alternatywę dla kafelków i płytek, a także farb przeznaczonych do tego typu przestrzeni.

Zalety tapet flizelinowych

Tapety flizelinowe wykazują się wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych, różnego rodzaju dymów, oparów i wilgoci. Łatwo się je czyści i myje, co szczególnie ważne w przypadku tapet kuchennych, gdzie o plamę z sosu nietrudno. Tapety te są dużo bardziej wytrzymałe, utrzymują wysoką jakość nawet przez wiele lat, nie tracą swoich naturalnych kolorów, a także nie przecierają się i nie odklejają. To jednak nie wszystkie zalety tapet flizelinowych. Są one bardzo łatwe w samym montażu. W przeciwieństwie do tapet papierowych, które trzeba posmarować klejem tak samo jak ścianę, tapety flizelinowe tego „dodatkowego smarowania” nie potrzebują. Ich klejenie przebiega więc dwa razy szybciej. Dzieje się tak również dlatego, że nie gną się one, nie marszczą podczas nakładania na ścianę. Wyjątkowo rzadko zdarza się również, aby w którymkolwiek miejscu się porwały. Równie łatwo tego typu tapety zdejmuje się ze ściany, jeśli domownicy zdecydują, że czas na zmianę dekoracji. Tapety flizelinowe łatwo zerwać ze ściany: robi się to na sucho, bez dodatkowych zabiegów i bez ryzyka, że na ścianie zostaną fragmenty tapety. Wzorów, kolorów i rodzajów tych tapet jest natomiast na rynku nieskończenie wiele. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.