RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Dekoracje

Umiejętnie dobrane zasłony do salonu gwarantem powodzenia stylizacji tego wnętrza

Umiejętnie dobrane zasłony do salonu gwarantem powodzenia stylizacji tego wnętrza

Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu, bo to właśnie w nim domownicy spędzają każdą wolną chwilę zarówno na wypoczynku i relaksie, jak i spotkaniach ze znajomymi lub rodziną. Jego wystrój nie może być więc przypadkowy, a zasłony do salonu stanowią kluczowy jego element, podkreślający styl i charakter tego szczególnego pomieszczenia. W zależności od designu salonu, zmianie ulegają zasłony, które mogą przybrać postać gładkich, eleganckich dekoracji okiennych, jak i tych wzorzystych, romantycznych, bardzo klimatycznych i dekoracyjnych.

Zasłona klimatu doda

Współczesne wnętrza coraz częściej przyciągają uwagę elegancją i minimalizmem. Ich twórcy zapominają jednak często o ogromnej roli, jaką odgrywają dodatki, a zasłony do salonu do takich z pewnością należą. To dzięki nim pomieszczenie nabiera wyrazu i charakteru, stając się znacznie bardziej przytulne i nastrojowe. Dlatego też warto wprowadzać takie ozdoby okienne do pomieszczeń, by cieszyć oko ich modnym i ciekawym designem. We wnętrzach klasycznych, wspaniale prezentują się zasłony do salonu z delikatnych, podatnych na układanie miękkich tkanin z kwiatowymi wzorami, zawsze pięknie komponującymi się z tradycją i klasyką pomieszczeń. W takich wnętrzach znakomicie prezentują się też zasłony z gładkiego, matowego płótna o wyraźnym gęstym splocie. Lekko przezroczysta tkanina doskonale sprawdzi się jako subtelna dekoracja okna, która nie będzie zbytnio przytłaczać salonu, a fantastycznie go upiększać.

Szyk i klasa zasłon salonowych

Zwolennicy eleganckich i nowoczesnych wnętrz, nie poczują się zawiedzeni wyborem zasłon do salonu z tkaniny welwetowej, miękkiej, puszystej i bardzo wdzięcznie układającej się na karniszu. Delikatne, ale jakże przyciągające wzrok i uwagę odcienie pudrowego różu, wspaniale łączą się z nowoczesną nutą salonów, nieco je ocieplając, tworząc efekt wnętrz glamour. Nowoczesne wnętrza pokochają na pewno zasłony do salonu z opalizującym efektem skóry węża, który przepięknie mieni się w promieniach słonecznych. Miękka i lejąca tkanina takiej zasłony jest szczególnie podatna na układanie, przez co zawsze fantastycznie wygląda, tworząc bardzo atrakcyjny design pomieszczenia. Wybór zasłon do salonu jest ogromny i  każdy miłośnik takowych dekoracji okiennych bez większego problemu odnajdzie idealne ozdoby dla swojego salonu, podkreślając jego styl, klimat i nastrój. Zasłony do salonu pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale i praktyczne, osłaniając przed nadmiarem światła lub wprowadzając intymną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.