RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

W jakich instytucjach sprawdzą się szafy metalowe aktowe?

W jakich instytucjach sprawdzą się szafy metalowe aktowe?

Każda instytucja państwowa, firma czy przedsiębiorstwo potrzebują miejsca do przechowywania dokumentów. Bardzo często są to papiery bardzo ważne, które nie mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego też najlepszym miejscem do ich przechowywania staną się jak najbardziej wytrzymałe meble.

Szafy metalowe aktowe

Tym, co zapewni dokumentom prawdziwe bezpieczeństwo, będą metalowe szafy, które psują się znacznie rzadziej niż meble wykonane z drewna. Metalowe szafy aktowe są również znacznie bardziej odporne na zniszczenia (wywoływane przez substancje żrące czy wysokie temperatury), a także na wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Trwałość mebla zwiększa wykorzystanie do ich budowy najwyższej jakości komponentów, w tym malowanej proszkowo stali.
Co ważne, szafy metalowe można porządnie zamknąć i nie będzie łatwo dostać się do nich osobom niepowołanym. Wiele modeli wyposażanych jest na przykład w zamki (z kluczami w komplecie).
W biurowych szafach aktowych z metalu można wygodnie zebrać i uporządkować w jednym miejscu całą dokumentację. Pozwoli to oszczędzić czas w późniejszym poszukiwaniu konkretnych papierów. Szafy na dokumenty sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych. Są też jednak bardzo dobrym rozwiązaniem do stworzenia archiwum. Tak duże i solidne meble pomieszczą akta z wielu lat, a zarazem nie pozwolą na ich zniszczenie. W przeciwieństwie do odkrytych półek czy kartonowych pudeł. Szafy aktowe to meble dla kancelarii prawnych, placówek medycznych, ale także wielu innych instytucji.

Solidne i funkcjonalne szafy metalowe na akta

Szafy stalowe są bardzo pojemne. W zależności od rozmiarów mogą pomieścić od kilkunastu do kilkudziesięciu segregatorów biurowych. Wiele modeli – aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania – zostało wyposażonych w boczne i tylne otwory, które umożliwiają przymocowanie mebla do ściany. Niektóre z metalowych szaf na dokumenty mają otwory także w górnej części. Te pozwalają na przymocowanie nadstawki. Funkcjonalność mebla mogą zwiększyć przestawne półki z regulacją. Taka opcja pozwala na dopasowanie wewnętrznej konstrukcji szafy do indywidualnych potrzeb danej instytucji.
Trzeba też dodać, że idąc za opiniami i potrzebami klientów, współcześnie produkowane szafy metalowe aktowe są też bardzo estetyczne. Producenci stawiają obecne na dopracowane wzornictwo i modną kolorystykę mebli. Metalowe szafy na dokumenty są też zróżnicowane pod względem przeznaczenia. Niektóre z modeli projektowane są z myślą o niewielkich pomieszczeniach biurowych i różnych dokumentach. Inne szafy są wykonane tak, by nadawały się do przechowywania dokumentów niejawnych.

Udostępnij

O autorze