RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

InspiracjeMeblePoradnik

W jakiej sypialni pasuje materac na podłodze?

W jakiej sypialni pasuje materac na podłodze?

Brak łóżka i spanie blisko podłogi to wybór pasujący do różnych sypialni. Poniżej trzy aranżacje, dla których takie rozwiązanie jest idealne. By móc wygodnie się przespać, potrzebny jest materac na podłodze. A jak urządzić sypialnię? Np. minimalistycznie.

Sypialnia minimalistyczna z materacem na podłodze

W aranżacji takiej chodzi o to, by wyposażenia i ozdób było jak najmniej. Jak coś nie jest potrzebne, to tego nie ma. Decydując się na minimalizm, można z łóżka zrezygnować. To pomaga stworzyć klimat. Poza materacem w minimalistycznej sypialni przydadzą się szafki nocne i zabudowana szafa. Materace bezpośrednio na podłodze to jedna z możliwości. Można je też kłaść na europalety albo na stelażu. Dodatków ozdobnych jest w takim wnętrzu niewiele.

Aranżacje orientalne i spanie na podłodze

Zupełnie inną atmosferę ma sypialnia orientalna. Charakterystyczne dla tamtych rejonów jest spanie nisko. Jedną z opcji, by to sobie zapewnić, jest materac na podłodze. Mebli nie musi być więcej niż we wnętrzu minimalistycznym. Więcej jednak będzie tkanin i przedmiotów ozdobnych. Styl orientalny to bogactwo kolorów, wzorów i barwy nasycone. Dla stworzenia klimatu wnętrza potrzebne są: chodniki, zasłony, poduchy, podstawki na kadzidełka, figurki.

Materac na podłodze w pokoju nastolatka

Inna sypialnia, gdzie sprawdzi się taki pomysł na spanie, to pokój nastolatka. Tu już trudno wspominać o zasadach urządzania. Zawsze są w takich pokojach materace, a co jeszcze, to zależy od pomysłów nastolatka czy nastolatki. Mogą się pojawić np. plakaty na ścianie oraz oryginalne pufy. Materac na podłodze to dobra opcja, ponieważ wpisuje się w klimat swobody. Co pewien czas ten materac musi zostać przewietrzony. Kiedy ktoś jest młody, to frajda z takiego mebla przewyższyć może taki mankament. Dotyczy to też osób młodych duchem. Taką oryginalność i klimat swobody może mieć przecież i sypialnia osoby dorosłej.

W tych trzech sypialniach brak łóżka to atrakcyjny pomysł. Czy będą same materace, czy na czymś, będzie to pasować do klimatów takich wnętrz. Ich specyfikę podkreślą dodatkowo inne elementy aranżacji.

Udostępnij

O autorze