RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

InspiracjeMeblePorady

W jakiej sypialni pasuje materac na podłodze?

W jakiej sypialni pasuje materac na podłodze?

Brak łóżka i spanie blisko podłogi to wybór pasujący do różnych sypialni. Poniżej trzy aranżacje, dla których takie rozwiązanie jest idealne. By móc wygodnie się przespać, potrzebny jest materac na podłodze. A jak urządzić sypialnię? Np. minimalistycznie.

Sypialnia minimalistyczna z materacem na podłodze

W aranżacji takiej chodzi o to, by wyposażenia i ozdób było jak najmniej. Jak coś nie jest potrzebne, to tego nie ma. Decydując się na minimalizm, można z łóżka zrezygnować. To pomaga stworzyć klimat. Poza materacem w minimalistycznej sypialni przydadzą się szafki nocne i zabudowana szafa. Materace bezpośrednio na podłodze to jedna z możliwości. Można je też kłaść na europalety albo na stelażu. Dodatków ozdobnych jest w takim wnętrzu niewiele.

Aranżacje orientalne i spanie na podłodze

Zupełnie inną atmosferę ma sypialnia orientalna. Charakterystyczne dla tamtych rejonów jest spanie nisko. Jedną z opcji, by to sobie zapewnić, jest materac na podłodze. Mebli nie musi być więcej niż we wnętrzu minimalistycznym. Więcej jednak będzie tkanin i przedmiotów ozdobnych. Styl orientalny to bogactwo kolorów, wzorów i barwy nasycone. Dla stworzenia klimatu wnętrza potrzebne są: chodniki, zasłony, poduchy, podstawki na kadzidełka, figurki.

Materac na podłodze w pokoju nastolatka

Inna sypialnia, gdzie sprawdzi się taki pomysł na spanie, to pokój nastolatka. Tu już trudno wspominać o zasadach urządzania. Zawsze są w takich pokojach materace, a co jeszcze, to zależy od pomysłów nastolatka czy nastolatki. Mogą się pojawić np. plakaty na ścianie oraz oryginalne pufy. Materac na podłodze to dobra opcja, ponieważ wpisuje się w klimat swobody. Co pewien czas ten materac musi zostać przewietrzony. Kiedy ktoś jest młody, to frajda z takiego mebla przewyższyć może taki mankament. Dotyczy to też osób młodych duchem. Taką oryginalność i klimat swobody może mieć przecież i sypialnia osoby dorosłej.

W tych trzech sypialniach brak łóżka to atrakcyjny pomysł. Czy będą same materace, czy na czymś, będzie to pasować do klimatów takich wnętrz. Ich specyfikę podkreślą dodatkowo inne elementy aranżacji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.