RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Wanna czy prysznic – co wybrać do nowej łazienki?

Wanna czy prysznic – co wybrać do nowej łazienki?

Łazienka to stosunkowo jedno z najważniejszych pomieszczeń. Bez niej nie dalibyśmy rady zamieszkać! To miejsce zarówno praktyczne, jak i służące do relaksu, dbania o siebie. Łazienka często jest urządzana bardzo powierzchownie. Nie myślimy stricte o jej wyglądzie. Musimy w końcu umieścić w tym pomieszczeniu wszystkie potrzebne rzeczy. Często łazienka jest mała i nie ma w niej miejsca na dodatkowe, niewymagane ozdoby i dodatki. Jednak z całą pewnością musi znaleźć się tutaj wanna lub prysznic. No właśnie – na co lepiej jest się zdecydować?

Jakie wady i zalety ma wanna?

Z pewnością dużą zaletą posiadania wanny jest możliwość wzięcia kąpieli. Dla osób lubiących domowe spa i relaks to bardzo ważny element! Wanna jest też dużym ułatwieniem w wielu codziennych czynnościach, jak pranie, mycie dzieci czy też zwierzaków! Oczywiście wanna może pełnić też rolę dekoracyjną. Obecnie można wybrać naprawdę wiele cudownych modeli. Wanna wolnostojąca w łazience prezentuje się po prostu pięknie! Jednak ma to też swoje minusy. Niestety, ale zajmuje ona dużo miejsca. Nie w każdej łazience można zdecydować się na wannę. Kolejna kwestia, która często jest brana pod uwagę, to brak możliwości wzięcia szybkiego prysznica, na stojąco. Jest to jednak nieprawda. Wystarczy zamontować popularne obecnie szyby lub też zwykłą zasłonę prysznicową. Tym sposobem bez problemu mamy dwa w jednym – wannę i prysznic!

Jakie wady i zalety ma prysznic?

Prysznic to opcja, która nadaje się do każdej łazienki. Zarówno w małym pomieszczeniu, jak i w dużym może się on znaleźć. Z pewnością to rozwiązanie, które jest praktyczne. Obecnie dużą popularnością cieszą się prysznice bez brodzików, z deszczownicą. Prezentują się one naprawdę pięknie! Jednak nie w każdej łazience da się zrobić właśnie taki rodzaj prysznica. Wadą ogólną takiego rozwiązania jest brak możliwości wzięcia kąpieli. Nie ma też jak wykąpać zwierzaka, dziecka czy też zrobić prania. Jednak nie jest to problem nie do przejścia. Dlatego jeśli mamy małą łazienkę, to warto postawić właśnie na prysznic. Do wyboru jest wiele kształtów, kolorów i dodatkowych udogodnień. Prysznic może być dopasowany idealnie do naszych potrzeb.

wanna wolnostojąca corciano

Co lepiej wybrać do łazienki?

Ogólnie decyzję trzeba podjąć indywidualnie. Weź pod uwagę wielkość swojej łazienki oraz to, co jest Ci po prostu potrzebne. Zdecydowanie najlepiej jest mieć dwie łazienki – jedną z wanną, drugą z prysznicem! Jednak nie zawsze mamy właśnie taki rozkład. Co więc jest najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety? Z pewnością warto postawić na wannę z szybą. To rozwiązanie, które łączy obie opcje. Dzięki temu nie musisz już wybierać! Pod względem estetycznym, najlepszym wyborem będzie prysznic bez brodzika albo wanna wolnostojąca. Jednak musimy sami zdecydować, na czym nam najbardziej zależy! Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw. Przemyśl, z czego obecnie lepiej Ci się korzysta, co byś zmienił. Na tej podstawie łatwiej będzie podjąć decyzję. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.