RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Wiertarko-wkrętarka przydatna w każdym domu. Poznaj kilka proponowanych modeli 

Wiertarko-wkrętarka przydatna w każdym domu. Poznaj kilka proponowanych modeli 

Wiertarko-wkrętarka to jedno z najprzydatniejszych elektronarzędzi w domu. Przy jej pomocy można wykonywać otwory we wszelkiego rodzaju materiałach budowalnych, wliczając w to stal konstrukcyjną, drewno, a nawet beton.  Wiertarko-wkrętarki przydadzą się też podczas serwisowania maszyn oraz urządzeń, a także skręcania mebli. Wystarczy tylko wyposażyć je w końcówkę zakończoną odpowiednim bitem, a następnie przełączyć kierunek obrotów uchwytu wiertarskiego. Na rynku można jednak znaleźć ogromną ilość takich urządzeń. Które z nich wybrać? 

Jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać do domowych zastosowań? 

Kupując elektronarzędzia, warto nieco dopłacić do sprzętów renomowanych producentów, takich jak Makita. Jest to japońskie przedsiębiorstwo słynące z tworzenia wydajnych sprzętów budowlanych oraz ogrodowych. Jeszcze na etapie produkcji przechodzą one wnikliwą kontrolę jakości, dzięki czemu mogą poszczycić się wysokim stopniem niezawodności. 

Co więcej, urządzenia marki Makita oznaczone symbolem XPT wyposażane są w specjalne systemy uszczelek, które aktywnie chronią silniki, przekładnie oraz inne kluczowe komponenty przed wilgocią oraz drobnymi pyłkami. Umożliwia to pracę podczas trudnych warunków atmosferycznych, tym samym znacząco minimalizując ryzyko awarii. 

Makita przoduje też pod względem innowacyjności, wyposażając swoje elektronarzędzia w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednym z takich przykładów mogą być bezszczotkowe silniki prądu stałego BLDC, które łączą w sobie wysoką moc oraz niskie zużycie energii. Dzięki temu wiertarka Makita https://domitech.pl/wiertarko-wkretarka-makita niemal zawsze ma odpowiednio duży zapas mocy, do realizowania nawet najbardziej wymagających projektów. Co więcej, silnik bezszczotkowy pozwoli jej bardzo długo działać na jednym naładowaniu akumulatora, pozwalając swobodnie skończyć pracę, bez potrzeby doładowywania go. 

Oferta wiertarko-wkrętarek marki Makita jest na tyle szeroka, że można się w niej pogubić. W końcu japoński producent ma w swojej ofercie zarówno sprzęty dedykowane gospodarstwom domowym, jak i również profesjonalnym firmom z sektora budowalnego. Które zatem wiertarko-wkrętarki wybrać do okazjonalnych prac wokół domu? 

Wiertarko-wkrętarka przydatna

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DDF487Z 

Zestawienie polecanych elektronarzędzi zaczyna Makita DDF487Z. Jest to sprzęt adresowany do osób o nieco skromniejszym budżecie, które będą okazjonalnie korzystać z wiertarko-wkrętarki. Jej sercem jest bezszczotkowy silnik BLDC zasilany litowo-jonowymi akumulatorami o napięciu 18 V. Umożliwia to wygenerowanie maksymalnego momentu obrotowego dochodzącego do 40 Nm. 

Dzięki temu akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DDF487Z może wykonywać otwory o maksymalnej średnicy odpowiadającej 13 mm w stali oraz 36 mm w drewnie. Sprzęt wyposażony jest w tradycyjny samozaciskowy uchwyt wiertarski oraz sprzęgło z możliwością nastawienia jednej z 21 pozycji (w tym trybu dedykowanego wierceniu). 

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z 

Osoby szukające nieco wydajniejszego elektronarzędzia powinny zainteresować się wiertarko-wkrętarką Makita DHP484Z. Do jej zasilania również wykorzystywany jest silnik BLDC oraz akumulatory z linii LXT o napięciu roboczym 18 V. Takie połączenie umożliwia generowanie momentu obrotowego dochodzącego do 54 Nm, tym samym pozwalając na wkręcanie nawet dużych rozmiarów wkrętów ciesielskich. 

Korpus Makita DHP484Z został wzmocniony, a także zabezpieczony systemem uszczelek wykonanych w technologii XPT. Chroni to kluczowe komponenty wiertarko-wkrętarki, przed dostaniem się do nich drobnych pyłków, wilgoci oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. 

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z posiada także funkcję wiercenia udarowego. Dzięki temu, korzystając z niej, będzie można z łatwością wykonywać otwory w twardych materiałach, takich jak cegła, beton, a nawet kamień naturalny. 

Podręczna akumulatorowa wkrętarka Makita DF001DW 

Ciekawą alternatywą dla klasycznych wiertarko-wkrętarek są również miniaturowe wkrętarki elektryczne, takie jak Makita DF001DW https://domitech.pl/product-pol-11250-Wkretarka-Makita-DF001DW.html. Swoim kształtem przypominają nieco klasyczny śrubokręt, a ich niewielkie rozmiary umożliwiają operowanie nimi jedną ręką. Dzięki temu będą niezastąpionym sprzętem podczas skręcania mebli, serwisowania elektroniki, a nawet drobnych prac remontowych. 

Makita DF001DW wyposażona jest w uniwersalny uchwyt sześciokątny w rozmiarze 1/4, w którym można osadzać klasyczne bity. Urządzenie posiada także zintegrowane oświetlenie LED, które ułatwia pracę w ciemnych zakamarkach. Zintegrowany akumulator wkrętarki Makita DF001DW ładowany jest przy pomocy portu Micro USB. 

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DHP486Z 

Do najbardziej wymagających zadań warto wybrać sprzęt dedykowany profesjonalistom, jakim zdecydowanie jest Makita DHP486Z https://domitech.pl/product-pol-18446-Wiertarko-wkretarka-MAKITA-DHP486Z.html. Ona również zasilana jest akumulatorami o napięciu 18 V z serii LXT, jednak jej bezszczotkowy silnik jest w stanie wygenerować moment obrotowy dochodzący do 130 Nm. W połączeniu z dwubiegową przekładnią umożliwia to idealne dopasowanie parametrów pracy głowicy urządzenia do wykonywanego zadania. 

Parametry wiertarko-wkrętarki Makita DHP486Z umożliwiają jej wykonywanie otworów o maksymalnej średnicy dochodzącej do 16 mm w cegle, 13 mm w stali, a także 76 mm w litym drewnie. 

Co ciekawe, to urządzenie jest zaskakująco poręczne. Waga wiertarko-wkrętarki wraz z akumulatorem wynosi zaledwie 2,7 kg, a gumowe uchwyty zwiększają ergonomię pracy i minimalizują ryzyko wyślizgnięcia się sprzętu z dłoni. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze