RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Winda towarowa w firmie – zalety, zastosowanie i zamówienie

Winda towarowa w firmie – zalety, zastosowanie i zamówienie

Aby przewożenie towarów w firmie stało się jeszcze łatwiejsze, warto zdecydować się na montaż windy towarowej. Kiedy najlepiej wybrać takie urządzenie? Do czego można je zastosować? Gdzie je zakupić?

Czym jest dźwig towarowy?

Dźwigami towarowymi nazywa się urządzenia dźwignicowe, które przeznaczone są do przewożenia różnych typów towarów. Są one dobierane zależnie od swojego przeznaczenia i pozwalają na przewożenie nawet sporych rozmiarów produktów o dużej wadze na inne kondygnacje.

Obecnie używane w firmach windy towarowe to urządzenia wyróżniające się wysoką sprawnością, bezpieczeństwem oraz prostą obsługą. Mogą być one również indywidualnie dostosowane do konkretnego przeznaczenia oraz miejsca, w którym mają być zamontowane.

Dźwigi towarowe – rodzaje

Do kategorii dźwigów towarowych wchodzą różne rodzaje urządzeń dźwignicowych. Najczęściej dzielone są one pod względem ich udźwigu, czyli wagi, jaką mogą one podnieść.

  • Małe dźwigi towarowe – tego typu dźwigi mają udźwig wynoszący najczęściej do 300 kg, a także mają niewielkie wymiary. Często używane są one jako windy restauracyjne.
  • Średnie dźwigi towarowe – najczęściej służą one do podnoszenia towarów o ciężarze do 500 kg.
  • Duże dźwigi towarowe – mają one dodatkowo wzmacniane ramy, dlatego mogą one służyć do przenoszenia jeszcze cięższych towarów, na przykład umieszczanych na paletach.

Ponadto windy towarowe mogą być także podzielone pod kątem ich sposobu pracy. Wyróżnia się dwa rodzaje wariantów wind, a mianowicie są to windy towarowe elektryczne oraz windy towarowe hydrauliczne.

Gdzie zamówić dźwig towarowy?

Urządzenia jak dźwigi towarowe są realizowane na zamówienie przez firmy zajmujące się produkcją urządzeń dźwignicowych.

Jedną z firm specjalizujących się w wykonawstwie wind towarowych jest firma WT Lift, która zapewnia klientom pełną obsługę w zakresie ich zaprojektowania, produkcji i montażu.

Z dostępnymi wariantami wind w firmie WT Lift można zapoznać się na jej stronie internetowej znajdującej się pod adresem https://wtlift.pl/oferta/windy-towarowe/.

Dlaczego warto zdecydować się na windę towarową?

Windy towarowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też są one obecnie używane w różnych firmach, by łatwo transportować towary pomiędzy kondygnacjami.

Dzięki temu, że windy towarowe mogą służyć zarówno do przewożenia towarów mniejszych, jak i większych, również na paletach, mogą być one używane w różnych przedsiębiorstwach, na przykład w firmach produkcyjnych, przemysłowych, w branży gastronomicznej, hotelarskiej, a to jedynie kilka przykładowych zastosowań tego typu urządzeń.

Zastosowanie windy towarowej powoduje, że transportowanie towarów staje się wtedy znacznie łatwiejsze, a także bezpieczniejsze. Dodatkowo można wtedy zredukować ryzyko związane z wypadkami przy pracy przy przemieszczaniu towarów.

Dokładne informacje związane z windami towarowymi oraz ich zamówieniem można uzyskać bezpośrednio w firmach zajmujących się realizacją takich urządzeń dla klientów. Na spotkanie z przedstawicielem można umówić się przez internet albo telefonicznie.

Udostępnij

O autorze