RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Wybieramy kompakt WC do małej łazienki!

Wybieramy kompakt WC do małej łazienki!

Dostępne na rynku kompakty WC różnią się od siebie pod wieloma względami, jednak podczas urządzania niedużej łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na gabaryty poszczególnych akcesoriów. Dzięki temu wnętrze stanie się nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Zastanawiasz się, jaki WC kompakt będzie najlepszym wyborem do łazienki z niewielkim metrażem? Sprawdź poniżej!

Aranżacja małej łazienki

Podczas aranżacji niedużej łazienki nie może być mowy o przypadku. Każdy element wyposażenia – począwszy od ceramiki, kończąc na oświetleniu powinien być odpowiednio dopasowany. Dzięki temu Twoja łazienka stanie się nie tylko nowoczesna, ale również wygodna podczas codziennego użytkowania.

Zasadnicze znaczenie podczas urządzania łazienki z niewielkim metrażem będą mieć meble łazienkowe. Umiejętnie rozplanowane umożliwią wygodne wykonywanie wszystkich czynności. Wyposażone w optymalną ilość miejsca do przechowywania, ułatwią codzienną kosmetykę czy zabiegi higieniczne. 

Równie ważny będzie dobór odpowiedniej ceramiki łazienkowej. Zbyt duża wanna, WC kompakt czy bidet sprawią, że poruszanie w łazience może być utrudnione, dlatego jeszcze przed ich zakupem warto dokładnie sprawdzić poszczególne wymiary. Ogromne znaczenie będzie mieć również dopasowane do wielkości pomieszczenia oświetlenie. Niezwykle ważne jest, by podczas aranżacji łazienki z ograniczonym metrażem zachować spójność, która zapewni jej estetyczny i ponadczasowy wygląd. 

Jaki kompakt WC wybrać do małej łazienki?

Szeroki wybór kompaktów WC niejedną osobę może wpędzić w zakłopotanie. Oprócz gabarytów i wielkości miski równie ważne jest miejsce przeznaczone na jej montaż. Kompakt WC umiejscowiony w nieprzemyślanej lokalizacji może wpłynąć na pogorszenie komfortu użytkowania danego wnętrza. Nierzadko skomplikowany układ pomieszczenia wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich będzie WC kompakt narożny, który pozwoli w efektywny sposób wykorzystać nawet najbardziej skomplikowane pod względem aranżacyjnym miejsce. Trójkątny zbiornik, który z łatwością dopasujesz do narożnika ściany zapewni odpowiednią swobodę podczas korzystania z łazienki.

Najczęściej wybierany kompakt WC pionowy (nazywany również warszawskim) sprawdzi się w łazienkach, w których odpływ wyprowadzany jest z podłogi. Podczas poszukiwania odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale przede wszystkim gabaryty. Warto pamiętać, by przestrzeń pomiędzy nim a pozostałymi elementami wyposażenia pozwalała na swobodne korzystanie z łazienki. Dopasowany do metrażu WC kompakt pionowy zapewni nie tylko wygodę podczas użytkowania, ale również atrakcyjny wygląd.

Decydując się na klasyczny kompakt WC zyskujesz pewność, że mimo upływu czasu i zmieniającej się mody zachowa swój ponadczasowy charakter. Najodpowiedniejszym wyborem będzie mały kompakt WC, który zajmie jedynie konieczną ilość miejsca. Dużym zainteresowaniem cieszy się WC kompakt Cersanit – bogaty wybór różnego rodzaju wariantów daje ogromne możliwości aranżacyjne. Ciekawą propozycją jest kompakt WC bez kołnierza – dzięki braku uporczywych zakamarków utrzymanie go w pożądanej czystości będzie zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli. Kompakt WC bezrantowy to wybór, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jeśli konieczny będzie kompakt WC dla niepełnosprawnych, warto dokładnie sprawdzić jego wymiary i zadbać o jak największą wygodę użytkownika.

Dopasowany do wielkości pomieszczenia kompakt WC w żaden sposób nie wpłynie na obniżenie funkcjonalności danego wnętrza. Podczas dokonywania wyboru ważne jest dokładne oszacowanie, ile wolnego miejsca pozostanie po zamontowaniu wybranego sedesu. Pod uwagę należy wziąć zarówno szerokość, jak i głębokość oraz wysokość misy. Nie bez znaczenia jest również wysokość zbiornika na wodę.

kompakt

Wady i zalety kompaktu WC  

W ofercie wielu sklepów z wyposażeniem do łazienek (np. www.lazienkiabc.pl) znajdziesz szeroki wybór misek WC. Mimo sporej popularności sedesów podtynkowych, nadal wiele osób decyduje się na zakup klasycznych kompaktów. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego wariantu, warto wziąć pod uwagę nie tylko zalety, ale również wady poszczególnych modeli. Dzięki temu zakupiony przez Ciebie sedes WC spełni Twoje oczekiwania i zapewni komfort podczas korzystania z łazienki.

Nie da się ukryć, że łazienka urządzona w przemyślany sposób przez wiele lat zachowa pożądaną funkcjonalność. Wybrana przez Ciebie klasyczna muszla klozetowa kompakt mimo upływu lat pozostanie modna i atrakcyjna. Ponadczasowy kompakt WC sprawdzi się zarówno w klasycznej, jak i nieco nowocześniejszej aranżacji. Warto zdecydować się na asortyment pochodzący z tej samej kolekcji – dzięki temu otrzymany efekt będzie w pełni spójny.

Dodatkową zaletą tradycyjnego kompaktu jest również cena. Jeśli posiadasz ograniczony budżet, zakup standardowego sedesu nie obciąży zbytnio Twojej kieszeni. Warto zaznaczyć, że podłączenie nowego kompaktu odbywa się dopiero po zakończeniu innych prac i nie powinien przysporzyć trudności. Montaż miski WC wraz ze stelażem nie jest możliwy bez wcześniejszego skucia odpowiedniej ilości tynku. Podobnie będzie z jego wymianą – konieczne są nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również większe nakłady finansowe. Nie obędzie się bez skuwania płytek i położenia na ich miejsce nowych.

Demontaż uszkodzonego kompaktu WC – zarówno miski, jak i zbiornika na wodę nie jest trudny do wykonania. Warto jednak zaznaczyć, że sama regulacja mechanizmu przycisku podtynkowego nie wymaga szczególnych umiejętności. W tym celu wystarczy zdjąć wyłącznie przycisk. Regulacja mechanizmów spłukujących w przypadku klasycznych kompaktów WC może nie być już tak prosta – nie każdy z nich posiada taką możliwość.

WC kompakt prezentuje się jednak mniej estetycznie niż wisząca miska WC. Nawet najdroższy klasyczny sedes będzie prezentował się mniej atrakcyjnie niż odpowiednio dopasowany zestaw podtynkowy. W przypadku drugiej opcji wszystkie nieatrakcyjne elementy zostają skutecznie ukryte – otrzymany efekt będzie zdecydowanie bardziej estetyczny i ponadczasowy. Klasyczny sedes WC jest również mniej higieniczny niż modele montowane na stelażu podtynkowym, jednak nie da się ukryć, że zarówno jedna, jak i druga opcja wymaga systematycznego czyszczenia.   

Zastanawiasz się, jaki WC kompakt sprawdzi się w Twojej łazience? Zapoznaj się z ofertą sklepu ŁazienkiABC.pl i wybierz odpowiedni model. Nowoczesny WC kompakt bezkołnierzowy sprawdzi się w dowolnie zaaranżowanej łazience – nada jej nie tylko nowoczesności, ale również ponadczasowego charakteru.

Udostępnij

O autorze