RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Jaka szafa do pokoju dziecięcego?

Jaka szafa do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami. Z pewnością nie może zabraknąć w nim podstawowych rzeczy jak łóżeczko, przewijak czy zabawki. Jednak z ilością przedmiotów potrzebnych do dbania i opieki nad dzieckiem nie poradzimy sobie bez miejsca na przechowanie. W małym pokoju więc musi znaleźć się szafa do pokoju dziecięcego.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze szafy dla dziecka?

dziecko przed szafąPrzy wyborze nie można kierować się tylko atrakcyjnym wyglądem. Przede wszystkim chodzi o praktyczną funkcję oraz bezpieczeństwo! Szafa nie może być zagrożeniem dla naszej pociechy przez ostre kanty czy możliwość np. przytrzaśnięciem palców. Pamiętajmy o odpowiednich zabezpieczeniach na rogi oraz zamknięciu, które tylko rodzic będzie mógł otworzyć.

Jeśli już zadbamy o bezpieczeństwo naszego malucha, możemy przejść do kwestii wizualnej. Szafy do pokoju dla malutkich dzieci zwykle skupiają się na odpowiedniej pojemności, aby przechować wszystkie potrzebne rzeczy: kosmetyki, ubranka, akcesoria. Jednak do kupienia są mebelki, które dostosowane są do niskiego wzrostu starszych dzieci. Taka szafa będzie idealna, by uczyć samodzielności, a dodatkowo, jest naprawdę urocza. Mimo swojego małego rozmiaru są one dość pojemne, w środku zazwyczaj znajdziemy szuflady, półki oraz miejsce na wieszaki.

Uniwersalna szafa dziecięca

Jeżeli jednak nie chcemy wydawać fortuny na częste zmienianie mebli ze względu na dorastanie , postawmy na szafę, która sprawdzi się również w pokoju dla starszego dziecka. Klasyczna biel, czy też drewno będzie łatwa do zaaranżowania w zmieniającym się otoczeniu. Jeśli chcemy, taką zwykłą, jednolitą szafę możemy w łatwy sposób dopasować do stylu pokoju. Do tego posłużą naklejki i wszelkie usuwalne ozdoby, które, gdy przestaną już podobać się dziecku, możemy łatwo zlikwidować. Ciekawą opcją jest użycie farby tablicowej, która zamieni mebel w zabawkę.

Praktycznym rozwiązaniem jest zakupienie mebla z możliwością regulacji wysokości półek i drążków, jak i wymienialnymi szuflad. To również sprawi, że szafa będzie „rosła razem z dzieckiem”.

Praktyczność, funkcjonalność czy wygląd?

Podsumowując, zakup szafy jest przedsięwzięciem, nad którym należy się chwilę zastanowić. Praktyczność i funkcjonalność, czy wygląd i estetyka? Najlepiej połączyć wszystkie te czynniki w jednym, idealnym meblu.

Udostępnij

O autorze