RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Meble

Meble metalowe w domowych wnętrzach

Meble metalowe w domowych wnętrzach

Praktyczne, surowe i sprawiające „chłodne” wrażenie – tak można opisać meble metalowe. Zwykle spotyka się je w magazynach, biurach czy ogólnie mówiąc, w pomieszczeniach firmowych, jednak ich zalety coraz częściej wykorzystuje się również w prywatnych domach i mieszkaniach.

  1. Dlaczego warto inwestować w meble metalowe?
  2. Nowoczesne łóżka metalowe, czyli rodzaje mebli z metalu

Metalowe szafy, szafki, półki, regały czy stoliki są bardzo funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Do tego niewiele kosztują i można je bez przeszkód wykorzystać w wielu wnętrzach.

Dlaczego warto inwestować w meble metalowe?

Jedną z najczęściej podkreślanych zalet mebli metalowych jest ich funkcjonalność. Wykorzystuje się je zarówno do przechowywania dokumentów, jak i narzędzi, olejów, smarów czy pościeli – zakres zastosowań jest tak duży, jak tylko użytkownik jest w stanie sobie wyobrazić. Dzięki solidnemu wykonaniu oraz wykorzystaniu trwałego i odpornego na korozję stopu, meble metalowe mogą służyć swoim właścicielom przez bardzo długi czas. Wiele z nich posiada również dodatkowe walory praktyczne, np. kółka, dzięki którym można łatwo przetransportować mebel z miejsca na miejsce, lub zamek na kluczyk albo szyfr, pozwalający szybko i łatwo zabezpieczyć zawartość szafy przed dostępem nieuprawnionych osób. Takie meble łatwo utrzymać w czystości – wystarczy do tego wilgotna ściereczka, a dodatkowo nie wymagają one okresowej konserwacji lub czyszczenia specjalnymi środkami, jak np. meble drewniane.

Nowoczesne łóżka metalowe, czyli rodzaje mebli z metalu

Meble metalowe są specyficzne, dlatego wykorzystuje się je w aranżacji wnętrz głównie w stylu industrialnym i nowoczesnym. Minimalistyczny i nieco surowy charakter metalu sprawia, że często łączy się go z innymi materiałami, np. drewnem lub szkłem, tworząc w ten sposób estetyczne i eklektyczne połączenia, wnoszące do wnętrz powiew świeżości i nowoczesności. Zwolennicy niekonwencjonalnych rozwiązań często inwestują w łóżka metalowe nowoczesne z metalowym zagłówkiem. Wystrój sypialni uzupełniają natomiast metalowymi szafkami nocnymi, a ocieplają go nieco, dobierając odpowiednie wykończenie ścian. Meble wytworzone z połączenia metalu z innymi materiałami często goszczą na tarasach i balkonach oraz w ogrodach, a we wnętrzach industrialnych również w salonach, jadalniach i kuchniach. Dzięki wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia związane z kontaktem z wodą, są wykorzystywane również w łazienkach lub innych pomieszczeniach, w których zwykle panuje duża wilgotność powietrza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.