RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Chcesz kupić wierzytelność? Sprawdź oferty i dowiedz się, jak zminimalizować ryzyko!

Chcesz kupić wierzytelność? Sprawdź oferty i dowiedz się, jak zminimalizować ryzyko!

Zakup wierzytelności to inwestycja, która może wydawać się skomplikowana, jednak jeśli inwestor będzie pamiętać o kilku istotnych kwestiach – może być opłacalna. Warto wiedzieć, że oferty sprzedaży wierzytelności dostępne są dla każdego. Mogą z nich skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy specjalizujące się w skupowaniu praw do długów. W każdym przypadku należy zweryfikować pewne aspekty – jakie? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu!

Czego dotyczą oferty sprzedaży wierzytelności?

Jeśli zainteresowała Cię opcja wspomnianej inwestycji, sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności hipotecznych, które – z uwagi na zabezpieczenie nieruchomością – są nie tylko opłacalne, lecz przede wszystkim obciążone minimalnym ryzykiem. Jeśli bowiem dłużnik nie wywiąże się ze zobowiązań i nie spłaci długu, wierzyciel może stać się właścicielem nieruchomości, dzięki czemu nie traci zainwestowanych pieniędzy. 

Wśród ofert sprzedaży wierzytelności można znaleźć długi zabezpieczone:

  • obiektami przemysłowymi,

  • halami magazynowymi,

  • hotelami i pensjonatami,

  • ośrodkami wypoczynkowymi,

  • lokalami usługowymi.

Są one zlokalizowane w różnych miejscach kraju, a ich wartość może być różna, w zależności od stanu technicznego czy przeznaczenia. Wierzytelności wystawiane na sprzedaż są wymagalne, nieprzedawnione i bezsporne, dlatego inwestor przejmujący prawa do długu ma rzetelne podstawy do dochodzenia roszczeń i ubiegania się o spłatę zadłużenia. 

Kiedy warto rozważyć zakup wierzytelności?

Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla każdego. Taka inwestycja wymaga dysponowania odpowiednią ilością gotówki – koszt wierzytelności może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Nie można też liczyć na natychmiastowy zwrot – ubieganie się o spłatę zadłużenia potrwa jakiś czas i będzie wymagać zaangażowania, współpracy z Komornikiem czy Syndykiem lub wstąpienia na drogę sądową.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze