RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Inspiracje

Dodatki do salonu – Nadaj wnętrzu urok

Dodatki do salonu – Nadaj wnętrzu urok

Nieodłącznym elementem każdego wnętrza są dodatki. To one nadają charakteru oraz oddają nas samych. Przez ich odpowiednie dobranie możemy stworzyć każdą atmosferę w pokoju. Jak sprawić, aby nasz salon stał się miejscem, w którym aż chce się przebywać?

Dodatki w głównym pomieszczeniu

Miejsce spotkań, spędzania wolnego czasu i odpoczynku. Tak w paru słowach można scharakteryzować salon. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy poczynić w doborze dodatków do naszego pokoju powinno być zastanowienie się nad praktycznością. Na pewno w salonie nie może zabraknąć poduszek, które dodają wygody sofom, czy kanapom. Oprócz swojej funkcjonalności są świetna ozdobą każdego wnętrza. Kontrastowe kolory oraz rozmaite faktury od razu ożywią klasyczne, stonowane kolory, które aktualnie królują na ścianach i meblach. Kolejnym funkcjonalnym dodatkiem może stać się ozdoba okna w postaci nowoczesnych żaluzji lub modnych, długich zasłon zawieszonych na karniszu, który odpowiednio dobrany, również upiększy wnętrze.

Ważne dla stylu i atmosfery pokoju jest światło – wbrew pozorom pełni ono rolę dodatku. Odpowiednio dobrane: ciepłe, nierażące, nada wnętrzu przytulną atmosferę, która powinna panować w salonie.  Świetną opcją są również punkty świetlne lub stojąca lampa. Z ich udziałem możemy stworzyć klimatyczny nastrój na wieczorne spędzanie czasu.

Dodatki do salonu na ściany

Funkcjonalnym zabiegiem jest dodanie lustra, które optycznie powiększy przestrzeń. Kształt, rozmiar, z ramą czy bez, to wszystko zależy od ułożenia pokoju i miejsca, w którym działanie lustra da najlepszy efekt.

lustro jako dodatek do salonu

Rzeczy takie jak obrazy czy kwiaty, choć nie niosą ze sobą wiele funkcjonalności, są zawsze dobrym pomysłem. W ramkach mogą zawisnąć też nasze zdjęcia, które na pewno ocieplą wnętrze, a ponadto będą przypominać nam piękne chwile.  

Stylowe dodatki do salonu

Dodatki do salonu powinny być jak najbardziej połączone z naszym stylem. Odzwierciedlając siebie we wnętrzu sprawiamy, że automatycznie czujemy się w nim dobrze, przytulnie i pewnie. Nie bójmy się tworzyć własnych aranżacji, bawić się kolorami i zmieniać dodatki co jakiś czas. W dzisiejszych czasach mamy tak wiele opcji, że każdy może stworzyć unikatowe wnętrze , o jakim marzy.

Udostępnij

O autorze