RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Porady

Jak wybrać moskitiery?

Jak wybrać moskitiery?

Moskitiery to świetny sposób na ochronę pomieszczeń przed owadami. Na rynku są dostępne różne rodzaje moskitier. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model!

  1. Moskitiery – czym są i po co je stosować?
  2. Moskitiery – rodzaje
  3. Zwróć uwagę na cennik usług

Właściwie dobrane i odpowiednio zamontowane moskitiery skutecznie chronią wnętrze domu lub mieszkania przed owadami. Przy wyborze moskitier warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze moskitiery, zapoznaj się z poniższymi radami!

Moskitiery – czym są i po co je stosować?

Moskitiery to cienkie siatki, które chronią wnętrze domu lub mieszkania przed owadami. Siatki te są przeznaczone do montażu na oknach lub drzwiach. Posiadają drobne oczka, dzięki czemu owady nie mają możliwości przedostania się do pomieszczenia. Im mniejsze oczka, tym moskitiera bardziej skuteczna i nie mogą się przez nią przedostać nawet niewielkie insekty. Rozmiar moskitiery powinien być idealnie dopasowany do wielkości okna lub drzwi, na których ma zostać umieszczona siatka. Dlatego przed zakupem moskitiery tak ważny jest odpowiedni pomiar otworu drzwiowego lub okiennego. W tej kwestii warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, takiej jak Roletyalu.

Moskitiery – rodzaje

W sklepach są dostępne różne rodzaje moskitier. Można wyróżnić moskitiery:

  • Rolowane – rozwija się je dokładnie w taki sam sposób jak rolety;
  • Przesuwne – przypominające drzwi przesuwne;
  • Plisowane (inaczej harmonijkowe) – składają się w harmonijkę;
  • Magnetyczne lub na rzep – mocowane za pomocą rzepu lub elementów magnetycznych;
  • Ramkowe (inaczej kołnierzowe) – umieszczone w ramie zamontowanej na oknie.

Zwróć uwagę na cennik usług

Wybierając firmę zajmującą się montażem moskitier, warto zwrócić uwagę na cennik usług – www.roletyalu.pl/cennik-moskitier. Pamiętaj jednak, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem wyboru firmy. Warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą, która świadczy usługi wysokiej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że moskitiery są wykonane z wysokogatunkowych materiałów i zamontowane w odpowiedni sposób. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy, koniecznie zapoznaj się z opiniami na jej temat, które są dostępne w sieci. Warto zapoznać się z opinią klientów, którzy korzystali już z usług wybranej firmy.

Moskitiery to najlepszy sposób, aby zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed natarczywymi owadami. Dzięki funkcjonalnym siatkom można otwierać okno nawet wieczorami przy zapalonym świetle. Aby mieć pewność, że wybrane moskitiery będą właściwie spełniały swoją funkcję, warto powierzyć ich montaż profesjonalnej firmie.

Udostępnij

O autorze