RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

InspiracjePoradnik

Jakie meble spotykamy we współczesnych łazienkach?

Jakie meble spotykamy we współczesnych łazienkach?

Rodzaj oraz liczba mebli, jakie możemy pomieścić w łazience, ze względu na specyfikę tego zwykle dość małego wnętrza, jest mocno ograniczona. Podstawą wyposażenia są szafki umywalkowe, obecnie zwykle w wersji przystosowanej do montażu ściennego, ewentualnie uzupełniane dekoracyjnymi, dokręcanymi nogami. Niemal każdy producent mebli łazienkowych ma w swojej ofercie również regały łazienkowe, ewentualnie nadbudowy do pralki czy szafki z lustrem.

Rodzaje szafek łazienkowych pod umywalkę

Rynek produktów dedykowanych wyposażeniu łazienki rośnie niemal z każdym rokiem. W związku z tym stale pojawiają się na nim nowe konstrukcje dopasowane do zmieniających się gustów i potrzeb współczesnych odbiorców. Przykładem hitu ostatnich lat są szafki łazienkowe z blatem, dedykowane instalacji umywalek nablatowych. Praktycznie każdy współczesny producent mebli łazienkowych ma w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów takich szafek. Podstawową kategoryzacją tego typu mebli jest jednak ich podział na modele wiszące i stojące. Pierwsze z nich przeznaczone są do montażu ściennego, ale wielu producentów mebli do łazienek sprzedaje je wraz ze stylizowanymi nóżkami – to wciąż szafki wiszące, ale z dokręcanymi nogami. Inną kategoryzacją może być podział szafek pod względem rodzaju materiału, z jakiego je wykonano. W przypadku szafek pod umywalkę najpopularniejszym materiałem są różnego rodzaju drewniane płyty laminowane, rzadziej drewno lite, które dla zachowania wyjściowej formy wymaga systematycznej impregnacji. 

Pozostałe rodzaje mebli łazienkowych

Oferta dużych producentów wyposażenia łazienkowego nie ogranicza się tylko i wyłącznie do sprzedaży szafek pod umywalkę, ewentualnie dedykowanych im blatów, umywalek i baterii. Zwykle jej częścią są także regały łazienkowe, nadbudowy nad pralki automatyczne, lustra czy szafki wiszące z lustrami. Co więcej, każdy liczący się na rynku producent mebli łazienkowych oferuje przynajmniej kilka różnych linii mebli, dzięki czemu klient może wybierać pomiędzy szafkami pasującymi do odmiennych stylów aranżacji. Współcześnie największą popularnością cieszą się meble nowoczesne i minimalistyczne, a także luksusowe, z dekoracyjnymi frontami, pasujące do wystroju łazienek w stylu glamour czy nowojorskim.

Podstawą wyposażenia współczesnych łazienek są szafki ścienne dedykowane montażowi umywalek tradycyjnych lub nablatowych. W większych łazienkach spotkać możemy się również ze stojącymi regałami i mniejszymi szafkami ściennymi, nadbudowami na pralki automatyczne czy płytkimi szafkami ściennymi uzupełnionymi od frontu lustrem.

Udostępnij

O autorze