Meble industrialne – dlaczego warto?

Przez wiele lat meble industrialne były niedoceniane. Salony urządzane w stylu loftowym jeszcze do niedawna uważane były za surowe i bez kształtu. Dziś to się zmieniło. Coraz więcej osób urządza wnętrza w takim właśnie stylu, a jednocześnie decyduje się na zakup mebli industrialnych.

Dla kogo są meble industrialne?

Każdy, kto lubi otaczać się klimatycznymi, oryginalnymi przedmiotami będzie zadowolony z wprowadzenia do swojego wnętrza mebli industrialnych. Mieszkanie stworzone na wzór starej fabryki ma coś wyjątkowego w sobie, jest jedyne w swoim rodzaju i przede wszystkim klimatyczne. W zasadzie można powiedzieć, że styl industrialny jest dla każdego. Wnętrze jest funkcjonalne, przestronne, a przy tym stylowe. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, a można będzie stworzyć przestrzeń w pełni dostosowaną do potrzeb.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Głównymi cechami stylu industrialnego jest przestrzeń, którą można zagospodarować wyjątkowymi meblami. Wystarczy nie rozdzielać kuchni z salonem, a można będzie uzyskać dużą, fabryczna przestrzeń zaaranżowaną w bardzo atrakcyjny sposób, i to pod każdym względem. Bardzo ważne jest jednak, aby w pomieszczeniu znajdowały się duże okna, przez które do wnętrza będzie docierało bardzo dużo światła. Dzięki temu elementy wystroju będą prezentowały się okazale, atrakcyjnie i bardzo ciekawie. Dobrą praktyką jest pozostawianie we wnętrzach surowych ścian, na których wyraźnie prezentują się cegły lub beton. Jeżeli dysponujesz niewielkim pomieszczeniem, warto umieścić w nim lustro, aby optycznie powiększyć dostępną powierzchnię. Najlepiej jest umieścić wtedy lustro na całej ścianie. Ważne jest, aby we wnętrzu industrialnym znajdowało się dobrze dobrane oświetlenie.

Jakie zalety mają meble industrialne?

Meble industrialne to meble z duszą. Są wykonane z połączenia stali i drewna, co zapewnia im niepowtarzalny charakter, piękny wygląd, jak i oryginalność. Świetnie prezentują się we wnętrzach, w których jest dużo betonu. Warto jednak także wybierać meble stanowiące połączenie stali i betonu. Ważne, aby wybrane meble były proste, surowe, a dzięki temu uda się uzyskać ich minimalistyczny charakter.

Warto również podkreślić, że meble industrialne dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Można kupić je prosto z likwidowanej fabryki i przerobić tak, aby spełniały się znakomicie w tworzonym wnętrzu. Oczywiście projekty od znanych producentów sięgają kilku tysięcy złotych, ale standardowe meble industrialne w minimalistycznym stylu nie powinny kosztować dużo, dlatego tanim kosztem można urządzić nimi wnętrze. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *