RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Poradnik

Sprawdzone sposoby na ciepłe i wygodne wnętrze

Sprawdzone sposoby na ciepłe i wygodne wnętrze

Przeznaczony do ogrzewania mieszkania system cieplny w istotny sposób wpływa na komfort użytkowników. W jaki sposób utrzymywana jest we wnętrzu odpowiednia temperatura? Ile uwagi ze strony użytkowników wymaga prawidłowa praca tego systemu? Jak plasują się koszty eksploatacji systemu na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań? – To wszystko ma ogromne znaczenie. Dlatego przed wyborem konkretnego systemu, warto poznać różne alternatywy oraz rozważyć wszystkie za i przeciw.

Jednym ze sposobów na dostarczenie ciepła do domu jest ogrzewanie elektryczne. Uwagę zwraca wiele zalet tego systemu. Wśród nich warto wymienić komfort użytkowania oraz bezobsługowość. W niektórych przypadkach może martwić koszt związany z eksploatacją systemu. Na rynku są jednak  dostępne urządzenia energooszczędne. Zaliczamy do nich hybrydowe grzejniki Klima – dziecko włoskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania oraz produkcji elektrycznych urządzeń grzewczych.

Czym wyróżnia się Klima?

Grzejniki Klima to urządzenia hybrydowe, które łączą w sobie działanie dwóch niezależnych systemów grzewczych. Jednym z nich jest ogrzewanie konwekcyjne (aluminiowy element grzewczy), a drugim ogrzewanie na podczerwień. Poprzez odpowiednie powiązanie ich pracy udało się stworzyć system wydajny i stosunkowo niedrogi.

Ogrzewanie na podczerwień

W grzejnikach Klima kluczowe znaczenie ma ogrzewanie na podczerwień, które przez producenta zostało w urządzeniu potraktowane priorytetowo. Stało się tak ze względu stosunkowo niski pobór energii przy jednoczesnym stałym oddawaniu ciepła do otoczenia. W trybie pracy promiennikiem podczerwieni grzejniki Klima pobierają zaledwie około 15% nominalnej mocy urządzenia. To właśnie dlatego ogrzewanie na podczerwień stanowi w Klimie główny system grzewczy. Pomimo wielu zalet ogrzewanie na podczerwień ma też wadę. Ogrzanie wnętrza do określonej przez użytkownika temperatury może mu zająć sporo czasu. Producent rozwiązał ten problem poprzez zastosowanie drugiego systemu grzewczego.

Ogrzewanie konwekcyjne

Ogrzewanie konwekcyjne stanowi wspomaganie dla promiennika podczerwieni i załącza się wtedy, gdy urządzenie zmienia tryb pracy z nocnego na dzienny albo jeśli zachodzi konieczność ogrzania wychłodzonego wnętrza (np. przy nagłym załamaniu pogody lub po dłuższej nieobecności w domu). Zaletą ogrzewania konwekcyjnego jest zdolność szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu oraz szybkiej reakcji na zmiany temperatury otoczenia. Jego wadą jest wyższe zużycie prądu niż to, którym charakteryzuje się promiennik podczerwieni. Ogrzewanie konwekcyjne zostaje wyłączone natychmiast po tym, gdy pożądana przez użytkowników temperatura zostanie w pomieszczeniu osiągnięta. Wtedy urządzenie ponownie zaczyna pracować promiennikiem podczerwieni. Właśnie takie wzajemne powiązanie pracy obu systemów skutkuje niskim zużyciem energii przez grzejniki Klima.

Inne zalety grzejników Klima

Dokładny sposób działania grzejników Klima został opisany na stronie dystrybutora tych urządzeń Econovli.pl. Znajdziemy tam także informacje na temat dodatkowych funkcji oraz zastosowanych w nich udogodnień. Jednym z nich jest inteligentny termostat, który steruje pracą urządzenia i na podstawie panujących we wnętrzu warunków samodzielnie decyduje, który z systemów powinien działać w określonym momencie. W grzejnikach Klima wykorzystano też funkcje, takie jak np. Opticontrol, które dodatkowo obniżają zużycie energii. Sposób działania urządzenia, jego wydajność oraz komfort cieplny, jakie jest w stanie zapewnić, przekonuje coraz więcej użytkowników.

Udostępnij

O autorze