Tapety – łatwa i tania metamorfoza wnętrza

Bogaty wybór wzorów i rodzajów tapet sprawia, że dekorowanie nimi wnętrz daje spektakularne efekty. A przy tym jest łatwe i niezwykle przyjemne.

Wzory tapet

Wspaniałe wzory tapet sprawiają, że pomieszczenia naszego domu stają nabierają osobistego charakteru – stają się kolorowe, oryginalne, ciekawe. Z ich pomocą niewielkim nakładem sił i kosztów wyczarujemy niepowtarzalny zakątek. Na przykład nic tak łatwo nie zaaranżuje kobiecej sypialni, jak tapeta w delikatny kwiatowy wzór. Nada wnętrzu klimat, zwłaszcza jeśli zadbamy, by zestroić ją z pozostałymi elementami wyposażenia. Jeśli kwiatowy motyw tapety będzie się powtarzał na narzucie, poduszkach czy zasłonach, możemy być pewni, że końcowy efekt będzie udany.

Motywy na tapetach

Tapety z motywami roślinnymi cieszą się szczególnym powodzeniem, dodając wnętrzom ciepła i komfortu. Żeby osiągnąć ciekawy efekt, nie musimy zresztą wyklejać wszystkich ścian. Wystarczy tylko jedną, zwłaszcza jeśli wzór jest wyrazisty i w intensywnych kolorach. Ostatnio niezwykle modne są tapety z przeskalowanymi, ogromnymi wzorami roślin, które nalepiej prezentują się położone właśnie na pojedynczych ścianiach. Są niczym duże obrazy, wprowadzając do wnętrz nutę zaskoczenia i kreując wręcz teatralny efekt.

Trocki wizualne

Tapety umożliwiają takie wiele innych niebanalnych tricków wizualnych we wnętrzach. Na przykład ciasny pokój nie będzie się taki wydawał, jeśli sąsiadujące ściany pokryjemy tapetą w podobnej kolorystyce, lecz o nieco innym wzorze. Nikt wtedy nie zwróci uwagi na rozmiary pokoju. I odwrotnie, wielkie, niezgrabne pomieszczenie będzie robić przytulne wrażenie, jeśli tapetą o wyrazistym wzorze pokryjemy nie tylko ściany, lecz także sufit. Nieprzyjazny i chłodny pokój zmieni się wówczas w zaciszny, przytulny namiot.

Pamiętajmy, że tapety to chyba najłatwiejsza metoda na całkowitą metamorfozę wnętrza. Wzorzyste pokrycie ścian odmieni je całkowicie. W dodatku jest to patent niedrogi i niekłopotliwy w wykonaniu. Tapety łatwo położyć i równie łatwo zdjąć, by szybko zmienić dekorację, gdy już się nam znudzi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *