RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

DekoracjeInspiracjePoradnik

Tapety – łatwa i tania metamorfoza wnętrza

Tapety – łatwa i tania metamorfoza wnętrza

Bogaty wybór wzorów i rodzajów tapet sprawia, że dekorowanie nimi wnętrz daje spektakularne efekty. A przy tym jest łatwe i niezwykle przyjemne.

Wzory tapet

Wspaniałe wzory tapet sprawiają, że pomieszczenia naszego domu stają nabierają osobistego charakteru – stają się kolorowe, oryginalne, ciekawe. Z ich pomocą niewielkim nakładem sił i kosztów wyczarujemy niepowtarzalny zakątek. Na przykład nic tak łatwo nie zaaranżuje kobiecej sypialni, jak tapeta w delikatny kwiatowy wzór. Nada wnętrzu klimat, zwłaszcza jeśli zadbamy, by zestroić ją z pozostałymi elementami wyposażenia. Jeśli kwiatowy motyw tapety będzie się powtarzał na narzucie, poduszkach czy zasłonach, możemy być pewni, że końcowy efekt będzie udany.

Motywy na tapetach

Tapety z motywami roślinnymi cieszą się szczególnym powodzeniem, dodając wnętrzom ciepła i komfortu. Żeby osiągnąć ciekawy efekt, nie musimy zresztą wyklejać wszystkich ścian. Wystarczy tylko jedną, zwłaszcza jeśli wzór jest wyrazisty i w intensywnych kolorach. Ostatnio niezwykle modne są tapety z przeskalowanymi, ogromnymi wzorami roślin, które nalepiej prezentują się położone właśnie na pojedynczych ścianiach. Są niczym duże obrazy, wprowadzając do wnętrz nutę zaskoczenia i kreując wręcz teatralny efekt.

Trocki wizualne

Tapety umożliwiają takie wiele innych niebanalnych tricków wizualnych we wnętrzach. Na przykład ciasny pokój nie będzie się taki wydawał, jeśli sąsiadujące ściany pokryjemy tapetą w podobnej kolorystyce, lecz o nieco innym wzorze. Nikt wtedy nie zwróci uwagi na rozmiary pokoju. I odwrotnie, wielkie, niezgrabne pomieszczenie będzie robić przytulne wrażenie, jeśli tapetą o wyrazistym wzorze pokryjemy nie tylko ściany, lecz także sufit. Nieprzyjazny i chłodny pokój zmieni się wówczas w zaciszny, przytulny namiot.

Pamiętajmy, że tapety to chyba najłatwiejsza metoda na całkowitą metamorfozę wnętrza. Wzorzyste pokrycie ścian odmieni je całkowicie. W dodatku jest to patent niedrogi i niekłopotliwy w wykonaniu. Tapety łatwo położyć i równie łatwo zdjąć, by szybko zmienić dekorację, gdy już się nam znudzi.

Udostępnij

O autorze