RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

InspiracjePoradnik

Odkurzacz z filtrem wodnym – jak działa i czym różni się od tradycyjnego odkurzacza?

Odkurzacz z filtrem wodnym – jak działa i czym różni się od tradycyjnego odkurzacza?

Odkurzacz z filtrem wodnym to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysokiej jakości sprzęt do sprzątania, a także dbają o swoje zdrowie i higienę. Tradycyjne odkurzacze skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powietrza, ale często nie są w stanie poradzić sobie z alergenami, pyłkami roślin i drobnoustrojami. Odkurzacze z filtrem wodnym zapewniają lepszą filtrację, ponieważ kurz i inne zanieczyszczenia są zbierane w pojemniku z wodą, który działa jak naturalny filtr. Zatrzymuje on pyłki i alergeny z powietrza. Dzięki temu odkurzanie staje się skuteczniejsze i pozwala lepiej zadbać nie tylko o czystość, ale i o zdrowie. 

Czego dowiesz się w tym artykule:

  • W jaki sposób działa odkurzacz z filtrem wodnym?
  • Czym różni się od tradycyjnych odkurzaczy?
  • Jakie są zalety odkurzacza wodnego i czy ma jakieś minusy?

Jak działa odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz z filtrem wodnym działa na zasadzie zbierania zanieczyczczeń za pomocą wody, a nie tradycyjnego worka lub filtra. Podczas odkurzania powietrze wraz z zanieczyszczeniami jest zasysane do zbiornika z wodą, który działa jako filtr. 

Proces działania takiego typu odkurzacza składa się z kilku etapów. Najpierw dysza ssąca zasysa powietrze. Następnie przechodzi ono przez zbiornik z wodą Zanieczyszczenia, takie jak pyłki, czy alergeny zostają zatrzymane w wodzie. Ostatecznie to czyste powietrze przechodzi przez filtr i zostaje wypuszczone z odkurzacza z powrotem do pomieszczenia.

Odkurzacz swoją budową nie różni się za bardzo od tradycyjnych odkurzaczy, Różnicą jest opisany wyżej system filtracji. 

Jakie są zalety odkurzacza z filtrem wodnym? Czy są jakieś wady?

Odkurzacze z filtrem wodnym są skuteczne w usuwaniu wielu rodzajów zanieczyszczeń, w tym zarówno kurzu, pyłów jak i alergenów, a nawet bakterii i wirusów. Jakie jeszcze zalety tego typu urządzeń można wymienić?

  • Pozytywny wpływ na zdrowie użytkownika: odkurzacz z filtrem wodnym może poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z alergią lub astmą. 
  • Ciche działanie: odkurzacze wodne działają zazwyczaj ciszej niż tradycyjne odkurzacze. Jest to możliwe dzięki użyciu wody jako filtra.
  • Ekologia: tego typu sprzęt jest również bardziej przyjazny dla środowiska. Dlaczego? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Nie wymaga on użycia worków, które trzeba regularnie zmieniać na nowe, a zużyte wyrzucać.
  • Łatwa konserwacja: zbiornik z wodą można w łatwy sposób opróżnić i wyczyścić, co zdecydowanie ułatwia konserwację odkurzacza.
  • Wielozadaniowość: niektóre modele odkurzaczy wodnych posiadają również funkcję mycia podłóg. Dzięki temu mają różne zastosowania.

Tak prezentują się mocne strony odkurzacza z filtrem wodnym. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu urządzenia są z reguły droższe niż tradycyjne i wymagają regularnego opróżniania i napełniania zbiornika z wodą. 

Podsumowanie

Podsumowując, odkurzacz wodny skuteczniej oczyszcza powietrze niż tradycyjne odkurzacze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu filtra wodnego. Ma wiele zalet, w tym jest naprawdę przydatny dla osób, które mają alergię lub astmę. Głównym minusem odkurzaczy z filtrem wodnym jest to, że zazwyczaj są droższe od tradycyjnych. Jednakże, liczba zalet zdecydowanie przeważa nad tą wadą. Odkurzacz wodny to dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o porządek w domu lub mieszkaniu, a także o swoje zdrowie.

Udostępnij

O autorze